Test

Nektar

Postovani,

Menzes 8. mart, nakon toga 5. april, ciklusi vec godinama okvirno 29-31 dan. Danas je vec 23. maj i jos nisam dobila. Odnosi su redovni, prirodna zastita, u principu ako se desi ,desi, i nije nam neki problem trudnoca. Radila sam Clear blue digital test otprilike 12. dana izostanka u poslijepodnevnom urinu (pise da se moze bilo kada raditi ako menzes kasni) i bio je negativan. Ocekivala sam da cu dobiti jer imam klasicne simptome svog PMS-a, osjecam i jake bolove i grceve vise puta dnevno, kao da cu dobiti ili ovulirati (cervikalna sluz trenutno mozda vise lici na ovulacijsku). Jutros sam radila neki jeftini test, test trakica, prvi jutarnji urin i bio je pozitivan. Posljednji laboratorijski nalazi su inace pokazali nesto povecan broj proteina u urinu, za sta je doktorica rekla da nije zabrinjavajuce. Termin kod ginekologa je tek u junu, sta bih mogla ocekivati?
U aprilu sam se inace preselila u Englesku, pocela raditi novi stresan posao, jedno vrijeme bila sam i sama u novoj drzavi, mnostvo papirologije, sredjivanje stana, briga za buducnost.
Trudnoca bi me u sustini obradovala, ali sam nestrpljiva do termina. A mozda menzes odgadjam i trenutno velikom brigom kako to sve organizovati ovdje u Engleskoj big-smile

Lijep pozdrav,

Anica

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ako je test pozitivan najvjerojatnije se radi o trudnoći. Sada to treba ultrazvučno potvrditi.

Nektar

Hvala na odgovoru. Pregled je zakazan tek za drugu sedmicu juna, a ja sad ne znam da li da pocnem sa folnom kiselinom, smijem li ovo ili ono. Buni me i taj prvi test Clear Blue nakon 12 dana koji je bio negativan. Ko zna, mozda je bila kasna ovulacija pa bilo rano. Poprilican stres kako god.

Ivo Balenović, dr. med.

S folnom kiselinom možete početi odmah. Vjerojatno je prvi test prerano napravljen.