tlak(pulsi) u trudnoći

srce1301

doktore, u 13. sam tjednu trudnoće, počela sam mjeriti doma tlak poslje zadnjeg pregleda kod ginekologice jer me pitala ako sam uzbuđena, jer imam puno pulsa...
i sad kad mjerim tlak mi je dobar, oko 113/70, nekad i niži.. ali me brinu pulsi.. danas ujutro sam imala 110 pulsa.. a maksimalno sam izmjerila neki dan 114.. dali se moram brinuti zbog toga? ili posjetiti lječnika?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tlak je u redu no puls je malo povišen. Vjerovatno je rezultat dilucije krvi u prvom trimestru ili anemije.

srce1301

bila sam na vađenju krvi kad sam bila u 7.tjednu trudnoće i željezo mi je bilo u redu... pijem elevit vitamine svaki dan, ali priznajem, jako slabo jedem. izgubila sam 4kg.. jednostavno nemogu jesti, od svakoga zalogaja želudac mi je u grlu. puno jedem voća i povrća,kruh. meso nemogu jer mi smrdi još uvijek.. vitamini nisu dosta da bi mi održavali željezo u normalnim granicama?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što mislim. Eventualno morate vidjeti i TSH.