trajanje trudnoce

levinja007

spostovani! zanima me jedno pitanje zasticeni spolni odnos sam imala 14.11.09 menstruaciju sam dobila 5.12 a drugi spolni odnos koji je spustio u mene bez zastite 19.12 na uz se sve slaze sa zadnjom menstruacijom mjere ploda zanima me dali je moguce da je bila m lazna i koliko bi bila razlika na uz u tjednima ako bi zatrudnjela 14.11?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako je ciklus pravilan , redovit trudnoća se vodi od prvog dana zadnje menstruacije.
Ako je zadnja menstruacija bila 5.12.2010 onda je na današnji dan je 33 tjedna i 2 dana.
Kad ciklus nije redovit trajanje trudnoće se vodi prema ultrazvuku s time da se izmjeri dužina ploda i UZV softverski odredi trajanje trudnoće.
Isto tako u ranoj trudnoći može se pojaviti i krvarenje koje zna zasmetati u određivanju trajanja trudnoće.

levinja007

postovani!hvala za odgovor da ali valjda se vidi razlika ako sam zatrudnjela 14.11 ili 19.12 u tjednima neka razlika se mora vidjeti?u tjednima sta vi mislite?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da se vidi razlika u tjednima. Važno je sa koliko tjedana ste učinili prvi UZV. Taj bi me podatak zanimao.
Veličina ploda kod prvog UZV pregleda je presudna jer prema njoj određujemo trajanje trudnoće ako je kao kod Vas nejasan datum prvog dana zadnje menstruacije.

levinja007

da uz sam napravila u 8 tjednu i drzao je datum zadnje m sa 5.12 u 10 je plod mjerio 3,3 a 12 t3d 6,6 cm.ali me zanima ako sam zatrudnjela 14.11 kad je plod poceo rasti jer se broji i toliko dana u ovulaciji i ugnježđenje pa bi onda i taj datum odgovarao na uz ?ili se gleda 14.11 i 19.12 da je razlika 4 tjedana ako me razumijete ja sam iz slo pa sam malo zakomplicirala blunk hvala na odgovoru!

levinja007

postovani! zanima me dali su mjere za 32t4d ok?

bpd 80
hc295
ac278
fl64

1960 g ? hvala za odgovor!

meli1234

Postovani, dali bi mi mogli reci ako je 20.01. beba bila dugacka 2.07cm, tocan datum kada sam zacela.jer se nesijecam tocnog datuma prvog dana zadnje menstruacije ..zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Levinja ako datum zadnje menstruacije ne korelira s veličinom ploda onda se trudnoća vodi prema veličini ploda.
Dakle kod vas je plod na prvom uzv-u bio veći za dva tjedna, dakle trudnoća je dva tjedna veća te će termin poroda biti dva tjedna prije ako gledamo po zadnjoj menstruaciji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Meli ne znam na pamet. Pitajte svog ginekologa kad dođete na sljedeći uzv.