trebam li uzeti pilulu

ivanka991

Poštovani,
imala sam spolni odnos u plodnim danima, te pretpostavljam da mi je taj dan bila i ovulacija (zbog sluzi,mekanog cerviksa u visokom položaju,grčeva).

Tokom odnosa je kondom skliznuo, što smo tek kasnije primijetili, pa smo nakon toga nastavili bez kondoma, međutim sigurna sam da do ejakulacije u mene nije došlo jer ga je dečko puno prije ejakulacije izvadio iz mene.

Zanima me preporučate li mi da uzmem pilulu za dan poslije zbog predejakulata (ako je dečko i 7 sati prije samog odnosa imao ejakulaciju,ali je mokrio u međuvremenu, pa se vjerojatno ostatak sperme u penisu isprao) i postoji li opasnost od trudnoće ako pilulu ne uzmem?

Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, šanse su minimalne, ali za svaki slučaj uzmite tabletu za dan poslije.

Nikiii74748596

Postovani moja situacija je sljedeca. Pitanje je vezano uz yaz.Prosli mjesec probala sam napravit kolonoakopiju te nije islo ali zbog proljeva kojee je zbog pripreme nastupio popila sam dodatnu tabletu. Ovaj mjesec sam od 5 tablete do 12 pila antibiotli klavocin ili klavobel nisam sigurna ali je na bazi amoksicilina zbog e coli u urinu. Napomenula bi da nisam imala odnose zbog toga. Od jucer tocnije od 18 sati do 19:30 pocela sam piti napitak moviprep jer danas imam zakanu kolonoskopiju. U tom periodu od 18 do 19:30 sam i povrcala i imala proljev. Proljev se nastavio do navece i s obzirom da pijem yaz oko 21:30 sacekala sam da se situacija smiri. Sitaucija se smirila i nisam vise trcala na wc ali kada god bi otisla "provjerit" stanje da vidim mogu li popit yaz bilo bi malo proljeva. Stoga sam u 24 sata popila tabletu te se cijelu noc dizala i provjeraval gacice dali je sve uredu jedino sam se znala obrisat i ostalo bi malo traga. Tako do 5 sati ujutro nisam imala proljev tj da sam isla "provjerit" a ne samo se obrisat vjerovatno bih imala ali sam toliko umorna bila da mi se nije dalo ustajat ali u nekim trenucima mi se cinilo da moram na wc ali ujutro na gacicama je bilo sve okej jedino mala mokra flekica. Takoder oko 6 sam povracala i proljev se sigurno nece smirit do 10 kada moram u bolnicu ali prema uputama tada treba stat. Sad me zanima da li bi trebala popiti dodatnu tabletu nakon koloniskopiju to je oko 16 popodne. Ako ne sto mi je ciniti ? Takoder u uputama pise da moviprep moze promjeniti koncentraciju nekih tvari u krvi kako to utjece na yaz ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nakon kolonoskopije nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta (oko 21 i 30). Tableta koju ste uzeli u 24 uspjela se apsorbirati.

Nikiii74748596

Postovani,
Hvala na odgovoru. Zanima me da li je potreban dodatna zastita i ako da koliko dugo ? Napomenula bih da pocetka kutije pijem dva puta na dan (ponekad ali rjede samo jednon na dan) uvin caj zbog e.coli.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe pošto niste propustili tabletu.