Trebam pomoc.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana da se ne ponavljam. Pogledajte naš forum o kontracepciji, gore na vrhu su najvažnije odrednice kontracepcije.

Poštovanji,
prije 2 mjeseca sam bila na ginekološkom pregledu i papa test mi je bio super kao i ultrazvuk jajnika i maternice. Doktor mi je rekao da mi je sve odlično i da za godinu dana dođem opet na pregled. Ovaj mjesec meni je menstruacija kasnila 6 dana, doduše i taj mjesec sam bila pod jakim stresom pa se nadam da je to razlog kašnjena. Inace su mi menstruacije i ovulacije uijek redovite i točne. Mene brine što u trbuhu znam, možda dnevno 3-4 puta, osjetiti lagano probadanje. Prepala sam se jako i brine me da nije nešto na janicima. Iako sam pitala doktora za to probadanje i rekao mi je da to nemoraju uopće biti jajnici nego mogu biti i crijeva. Ja inaće znam osjetiti ovulaciju i bol na hladnije vrijeme. Stvarno se bojim, a ipak znam da su mi na svakom ginekološkom pregledu rekli da mi je sve super. Molim Vas, možete mi reći trebam li se brinuti zbog probadanja?
Zahvaljujem!
S poštovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste bili na pregledu ne trebate biti zabrinuti.
Može se raditi o crijevima, bolom u mokraćnom sustavu, a nije bol uvijek ginekološka.

Ana001

Poštovani,
prvo zhavaljujem na odgovoru i pocela sam ih piti u prosli petak (21.12) dakle prije tocno tjedan dana.Prvo me zanima dali trebam koristit dodatnu zastitu jer sam tabletu popila tek navece a menstruaciju dobila u prijepodnevnim satima i zanima me jeli opasno to sto me u srijedu (26.12) uzasno boljela glava i imala sam mucnine.(nisam imala odnos nikakv osim oralni ) znam da u danoj literaturi pise da su to ceste pojave . Nakon jucerasnje tablete bila sam super . Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prvih tjedan dana savjetuje se dodatna zaštita. Stoga od danas više ne treba dodatna zaštita.

tipser123

Tijekom spolonog odnosa doslo je do puknuca prezervativa,ali ne i mastrurbiranja dali osoba moze zatrudnit i što je najbolje napravit u ovoj situaciji ? Molim na brzi odgovor, Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislilu ste reći da nije došli do ejakulacije. Ako di iste nije došli ne treba ništa poduzimati.
Ako niste sigurni u to da li je došlo do ejakulacije, savjetujem postkoitalnu kontracepciju.

Ana001

Dobro jutro.Opet ja i sada mi je hitno.Imala sam sinoc spolni odnos i predigru koja je dugo trajjala.Ovo mi je prvi blister tableta i sinoc sam popila 10 .ali me brine to sto sam nakon sto sam dosla doma prmjetila da su mi gacice krvave a i dns ujutro istoo(manje nego sinoc).Posto sam imala pobacaj nezelim jos jedan pa me zanima jesam li sigurna od trudnoce il trebam hitnu kontr. punoo hvala. Nadam se brzom odgovoruuu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate dodatnu zaštitu.

Nikiii74748596

Dobar dan!Hitno bi trebala pomoc. 30.12.2012 imala sam odnos bez kontr. tj dodatne inace pocela sam pit talbete nakon pobacaja i sada sam na drugom redu.Mene zanima dali je opasno to sto sam sad na prijelazu s 31,12 na 1.1 popila malu kolicniu alkohola . problem sto nisam nista jela a popila sam malo i osjetila sam da me malo pocine lovit alkohol pa do kraja veceri nisam nista vise pila,dakle bila sam daleko od pijanstva .Pa me zanima jesam li zasticena i dalje i dal moram na hitnu kont, her ce proc 42 sata danas oko 22:00 . moliiim pomoooc i jos jedno pitanje . Jesam li zasticena da i danas mogu imat spolne odnose ili sutra ? NADAM SE HIIITNO BRZOM ODGOVORU

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, kakve ste tablete uzeli, u kojoj količini?
Hormonska kontracepcija se počinje piti s prvim danom menstruacije a ne ovako nasumce.
Nikako ne možete kombinirati s alkoholom. Savjetujem da popijete tabletu za dan poslije. Stignete i sutra.

Nikiii74748596

Ne ne . Ja pijem hormonske tablete od prvog dana menstruacije ali sam imala odnos i sjedece vece 2 sata nakon sto sam popila tabletu sam popila i malu kolicnu alkhola pa me zanima jel sada trbeam piti pilule za dan poslije. MOLIM VAS HITNO i ako trebam kako nabavit . Ja sam na prvom blisteru sinoc sam popila 12.tabletu

Nikiii74748596

Kome da se obratim? I jel mogu nekog nazvat da sve objasnim jer moje se ginekogolog ne javlja a decko nije ejakuirao u mene

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako pijete kontraceptivne pilule redovito ne treba vam dodatna ni postkoitalna zaštita.
Kad postavljate pitanje morate biti koherentniji.

Nikiii74748596

Puno Vam hvala i oprostite ako sam u svoj toj panici bila nejasna. happy

shoto

Postovani,nezasticeni odnos sam imala pre 3,5 meseca.Posle toga sam imala 3 redovne menstruacije koje su bile slabijeg inteziteta.Medjutim ja osecam jako pulsiranje u stomaku i konstantnu nadutost.Pre par dana sam uradila beta HCG i test je negativan.Interesuje me da li na osnovu ovog testa mogu da iskljucim mogucnost trudnoce ili je potrebno da uradim jos neki pregled?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dovoljan je beta hcg. Dakako, ne radi se o trudnoći.

Ana001

Postovani,mene zanima da li caj utjece na efikasnost kon.pilula. Naime,pila sam caj psoliejdnih dva tjedna jer sam bila prehladena (kamilica,jagoda i vanilja i tako) no tada nisam imala odnose. Sada sam na novoj kutiji tj dns navece cu popit drugu tabletu.Dakle jos jednom moje pitanje ej da li cja utjece na tablete i da li moram koristit dodatnu zastitu ako pijem caj i da li trebam na svakoj novoj kuticiji prvi tjedan koristit zastitu dodatnu, Nadam se da cu dobit sve odgovore ubrzo.Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana čaj ne umanjuje učinak pilula.
Nije nužna dodatna zaštita. Samo kad počinjete prvo pakovanje.
Ostala pakovanja nije potrebno.

Ana001

Postovani
Opet ja happy haha. posto se ovih dana pricalo o ovim Diana 35 tabletama,zanima me sljedece.Ja ih ne pijem,pijem jazz ali u uputama sam procitala da ako iznenada kasljemo da se javimo doktoru.Ja kasljem ima par dana ali bi prije rekla da je to od razne prehlade jer sam i prije dva tjedna kasljlja i imala temp.Pijem trenutno obican sirup za smirenje kaslja(Prospan) koji ga je malo ublazio.Smatrate da se trebam brinut ili ne ? Ili da se javim doktoru do zavrsetka blistera ? I dali ovaj sirup utjece na efikasnost tih tableta? Oprostite na konstantim pitanjima ali nova sam u svemu oveme a cekat kod ginekologa 2 sata pa ionako iz njega ne izvuc nista mi se ne isplati happy Puno Vam hvala i sam sve prosle odgovore i sada za ovaj sljedeciii happy