Trebam pomoc.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne brinite. Ne radi se o kašlju od uzimanja pilula već o respiratornom infektu.
Sirup ne umanjuje učinak pilula. Svakako pilule popijte do kraja.

Ana001

Postovani,imam jedno pitanje ponovo. Naime,prosli mjesec krvarenje sam dobila poslije druge bijele tabletice,Jucer navece sam popila trecu bijelu a menstruacije nema,nema ni smedeg iscjedka,nicega.Malo me hvata panikaa,ali koristili smo i kondome i prekinutu snosaj a ni jednu tableticu nisam preskocila niti zaboravila popit sve su bile tocno popijene.Jeli mogu da je razlog sto sam imala odnos na drugo rozoj tabletici kada je menstruacija bila pri kraju ? Pomozite molim Vas i recite mi imam li razlog za brigu. Hvalaa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razloga za brigu. Doći će. U 15% slučajeva uz nove kontraceptive može i skroz izostati.

Ana001

Hvala na odgovoru.mensutr. je stigla . no danas me ulovio neki cudan osjecaj u lijevoj nozi , nekako kada se naslonim na nju ili u hodu.da se javim svom ljecniku ili da pricekam par dana ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte svakako.

Ajnat

Poštovani doktore, bila sam kod ginekologa na kolposkopiji i rekao je da mu se čini da imam poneku malu virusnu bradavicu, ali nije siguran, također napisao je da na ušću imam dosta E uz znakovlje granulacija i dosta kapilara. Molila bih Vas da mi objasnite što to znači. Također, došao mi je nalaz Papa testa na kojem je sve uredno, jedino piše da imam nezrelu metaplaziju. Što je to? Trebam li se zabrinuti? Može li biti da imam virusne bradavice ako nemam HPV, te ima li ova metaplazija ikakve veze s bradavicama?
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ono što trebate znati je da ranica na vratu maternice znači na papa testu metaplaziju.
Ako vam je papa test uredan savjetujem konzervativno tretiranje ranice na vratu maternice.
Što se tiče bradavica tj. Kondiloma niste napisala gdje se točno nalaze!
Da li na vanjskom spolovilu, rodnici, cerviksu?
Može vam papa test biti skroz normalan a da vi imate kondilome izvana i u rodnici.

Ajnat

Navodne bradavice su oko uretre. Što to točno znači konzervativno liječenje? Naime moj dr. je rekao da to nije ništa i da nalaz ponovim za pola godine. Uplašena sam. Koji je uzrok te ranice? Može li se to izliječiti? Može li spolni odnos pogoršati stanje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Konzervativno znači lokalnu terapiju vaginaletama(nor. Albothyl i Betadine).
Poslušajte savjet svog ginekologa.

Nikiii74748596

Dobar dan.Imam jedno pitanje koje je mozda malo cudno ali nisam nigdje vidjela da se bilo postvaljeno.Kako utjece temperatura na tablete ? Ja tablete najcesce drzim u jakni posto me nikada nema doma a sad sam bila sva promrzila i mokra i tablete su ostale u njoj a ujutro sam se digla i stavila ju na radijator i zaboravila na tablete pa jeli mozda ta toplina tj tmeperatura nekako utjecat na njih jer sam to dva put danas napravila al drugi put sam se sjetila na njih odma iz izvadila a kutijica je bila normalne topline,tj vise hladne. Znam da zvuci cudno al eto jako me zanima posto nisu previdni nikakvi posebni uvjeti cuvanja.Pa molim odgovor za pitanje jel im moze bit ista i oce normalno djelovat ako su bile u jakni dok se susila i dok sam pokisla jer sam imala sinoc odnos pa sam znatizelja.Nadam se brzom odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djelovat će svakako. Ubuduće ih držite na sobnoj temperaturi.

klementina

Poštovani doktore!
Menstruaciju sam dobila 28 dan ciklusa.Spolni odnos planiramo imati u petak,što znaci da je to 16 dan ciklusa.Menstruacija mi je uglavnom 26-28 dana. Spada li 16 dan ciklusa u plodne dane?

Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Spada. Ali bolje je odnose početi imati od 9.dana ciklusa.

Nikiii74748596

Dobro veče,nešto me zanima pa molim Vaše mišljenje.Da li se za vrijeme kont.pilula smije na dijetu ? Jer neke kolegice su mi rekle da nesmijem jer se onda tablete ne apsorbiraju,druge pak tvrde da je to sasvim uredu.I sada jednom mi se na prošlom blisteru dogodilo da sam progutala zvaku i zatim odma tablete u moj kolegica je digla paniku da ce sad tableta negdje s tom zvakom otic e sada po meni su to ogromne gluposti jer i se cini da razmislja na razini djeteta,no posto mi se to i danas dogodilo s prvom tabletom u 4.blisteru opet je digla paniku posto i ona pije tablete,pa molim Vaše mišljenje,mada slutim odgovor.Puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ono sa uzimanjem pilula i progutanim zrakom je totalna glupost.
Dijeta može uz oralne kontraceptive, samo da nije prerigorozna. Dakle mjesečno ne smije gubitak kilograma biti veći od 2-3 kg.

Ana001

Dobar dan.Mene zanima ovo pomicanje vremena unaprijed za jedan sat sad ovaj vikend.Ako ja pijem tablete u pol 9,trebam li se i ja ravnat po tom vremenu i ako trebam kada bih onda trebala pit ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kako je vama lakše za uzimanje. Jedan sat ne predstavlja problem.

zekoslava

Poštovani,
Nakon duge borbe sa neplodnošću (6 god) ,napokon mogu reći da sam trudna,sve skupa 10 tjedana! Odmah na samom početku sam imala lagano krvaruckanje i pijem Dabroston 3x1, krvaruckanje je stalo. Međutim cijelo vrijeme prate me snažni bolovi oko jajnikai,prepona i ponekad pri samom dnu zdjelice!To je povreme tako jako da ne mogu sjediti,stajati a ne odgovara mi ni svaki položaj pri ležanju ! Rekla bih da nalikuje na neke grčeve koji traju! Nalazi urina bili su mi prije 10 dana sterilni ali zadnja 2 dana imam neugodno žarenje-peckanje pri mokrenju i nakon,te primjećujem na gaćicama kao neku žutu tekućinu. Jako sam zabrinuta jer mi za vrijeme pregleda ginekolog nije mogao ništa uočiti jedino mi je savjetovaqo da se čuvam, a do drugog pregleda imam još dugo. Molim vas recite mi šta bi mogao biti uzrok ovih bolova i šta da uradim od idućih pretraga ??? Kako da se čuvam je li to podrazumjeva da ležim???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da mirujete i ležite.
Svakako treba kks, dks, crp, te cervikalne briseve, Duphaston dalje, normabel3x 2mg te Mg.

Lala200007

Poštovani doktore,nisam se snašla baš na ovom forumu,i nisam znala gdje da vam postavim ovo pitanje.Koristim kontracepcijske pilule neko vrijeme već i zadovoljna sam jako.No,evo sada će ljeto a ja sam blijede puti i željela sam ići u solarij ali sam pročitala na netu da žene koje piju hormone to nesmiju,a zatim sam se odlučila za kreme za samotamljenje,ali sam pročitala da one dolaze do krvi,a koliko sam ja upućena u tablete koje pijem i one idu u krv,pa bi Vas molila za Vaše mišljenje,smijem li išta od navedenog koristiti ?