Trudna?

želibebu

Poštovani, imam i ja pitanje u vezi trudnoće pa Vas molim da mi odgovorite.
zadnja menstruacija mi je bila 22. 4 i trajala je 3 dana... često mi je neredovita, ciklusi su mi 28, 36 dana. spavala sam s dečkom 6.5 i 12.5 i svršio je u mene jer planiramo bebu. po mojoj računici tu su negdje bili plodni dani. sad bi vas molila da mi kažete prije nego što poletim po test dali postoji mogućnost da sam pogodila i da ćemo napokon dobit bebu..kasni mi tek 1 dan a simptoma nekih nema. grudi mi jesu napete i jučer mi je bilo muka ali nebi se previše oslanjala na simptome. unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Što se tiče odnosa, bili su tijekom plodnih dana. S obzirom na nespecifične simptome koje ste naveli, savjetujem svakako da napravite test na trudnoću kroz par dana.

mateja3232

Postivani, zadnje menstruacije su mi bile 31.3., 26.4., te 22.5. Redovito ih dobivam svakih 27-29 dana. Normalno traju 5 dana i obilne, do srednje obilne uz jake menstrualne bolove prva 2 dana. No predzadnja i zadnja su bile cudnije. Kod predzadnje nisam toliko obracala paznju na to da nemam bolova. Mislila sam da sam na vrijeme uzela tabletu protiv bolova ta menstruacija je trajala oko 3 dana i bila je slabija no pripisivala sam to stresu. Zadnja koju sam dobila u utorak jucer je vec zavrsila. Uz slabe bolove prvi dan (kakvi inace budu 3-4 dan menstruacije) te jako slabo krvarenje. S deckom imam tzv., prekinuti snosaj i imali smo spolne odnose u plodne dane. Osim mucnine, nemam niti jedan predznak trudnoce. Test trudnoce je negativan. Da li da pricekam koji dan pa ponovim test ili je bolje sto hitnije ginekologu? I da li je bitno doba dana kad se pravi test trudnoce? Posto na testu ne pise, no na internetu sam pronasla da se treba to obaviti s prvom jutarnjom mokracom. Hvala najljepsa happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nigdje se ne trebate javljati. Ne radi se o trudnoći. Imali ste menstruaciju te je test negativan. Ne brinite.

ksks

zanima me mogu li da ostanem trudna ako sam nevina, a decko mi je svrsio na stomak, i bila sam u gacicama, ali nisam sigurna da li je doslo do vagine. Treba li da popijem pilulu za dan posle? Koje su najbolje? Imam 17 godina

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća nije moguća.Educirajte se.