Trudna ili ne????

Pufna

Dragi doktore,
mislim da imam neke od simptoma trudnoce, ali nisam sigurna. Poslednji put kada sam dobila bio je 17.8 a sada je vec 25.9. Koliko sam racunala bila sam polodna do 2.9. Kada sam imala odnos sa deckom nije koristio nikakvu zastitu(inace tada sam izgubila nevinost), ali nije svrsio u mene nego sa strane. Imala sam povecan sekret, imam osecaj nadutosti, grudi su mi vece, imam pritisak u donjem delu kicme, ujutru u poslesnja dva dana me boli stomak u predelu jajnika, cak mi se desilo da imam malo krvi na rublju ali to nije bila menstruacija. Nisam radila nikakav test. Ali me jako brine da li sam trudna ili ne, pogotovo zato sto ne zelim dete. Molila bih vas da mi odgovorite u sto kracem roku. Da li sam kojim slucajem trudna ili ne? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati prema opisanom. Napravite test na trudnoću za početak.

t.m.

Poštovani, imam jedno pitanje. Posljednju menstruaciju sam imala 15.9 do 20.9 , a sa deckom smo imali odnose 26. i 27.9 s tim da uopce nismo pazili..znaci nekoliko puta je svrsio u mene..sad mene zanima dal su mi to bili plodni dani?? Ciklus mi traje 29-30 dana..hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bili su plodni dani i velika čansa je za trudnoćom.

t.m.

Hvala na odgovoru. A kad bi onda bilo najbolje napraviti test? Da pricekam prvi dan kad bi trebala dobit menstruaciju il mogu i ranije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Najranije u vrijeme očekivane menstruacije.

t.m.

Poštovani, imam jos jedno pitanje. Jucer sam počela učestalo mokriti cca svakih sat vremena, a danas osjecam na trenutke laganu tupu bol u predjelu lijevog jajnika..i lagani osjecaj ko da bi morala dobiti m a tek za 12 dana bi trebala..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javite se zbog upale mjehira liječniku obiteljske medicine.