Trudnoča

miro321

Poštovani doktore,

Molio bi vaše mišljenje. Situacija je sljedeča :

Zadnja menstruacija je počela 01.03. do 07.03. Ciklus su od 28-35 dana. 02.04. Supruga je uradila test na trudnoču koji je bio pozitivan ( jedva vidljiva crta ), 03.04. negativan, 04.04. pozitivan. 05.05. je primjetila na gačicama par crvenkasto smeđih kapljica i prilikom brisanja smeđi iscjedak, to je trajalo možda dva sata, nakon toga se nije ponavljalo. 07.04. je beta hcg iznosila 270 IU/L, a na ultrazvuku doktor nije vidio ništa u maternici. Vidio je nešto slobodne tekučine u Douglasu i cistu ŽT na desnom jajniku. Osjeća dosta jake bolove u gornjem djelu leda i ispod lijevog ramena svakodnevno, kaže da stalno osjeća desni jajnik, ponekad laganu bol. Trbuh joj je napuhnut i osjeća lagani pritisak. Nezaštičene odnose smo započeli 17.03. U kojem tjednu bi trebala biti vidljiva gestacijska vrečica i plod, dali je normalno da se još ništa ne vidi?
Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je da se još ništa ne vidi. Beta HCG se udvostručuje za 31 sat, dakle gestacijski obruč bi se trebao najranije vidjeti u utorak 12.4

miro321

Poštovani doktore,

hvala na odgovoru. Još me zanima dali je moguće da se radi o vanmaterničnoj trudnoći? Naime prvi put je otišla u ginekologa 06.04, te joj je on rekao da izvadi betu, te ukoliko se pokaže da je trudna da će joj dati tablete da se to očisti budući da je to vanmaternična trudnoća (jer ne vidi ništa u maternici, a kaže da se u 5 tjednu mora vidjeti). Nakon što je beta hcg pokazala da je trudna, otišli smo kod drugog lječnika koji je rekao da se ne vidi ni maternična, ni vanmaternična trudnoća, te da nikako ne uzima nikakve tablete, nego ukoliko se pokaže da je vanmaternična to se riješava operacijom jer tablete za vanmaternicnu ne postoje.
Što bi mogla biti slobodna tekučina u Douglasu?
I na nalazu piše: Uterus malen, endometrij sekrecijski, što bi to moglo značiti?
Hvala Vam najlijepša.

Klinkasam

Postovani doktore
Imam 22 godine studentica i pod stresom.
Moja zadnja menstruacija je bila od 10.1 do 16.1, iako to nije bila moja tipicna menstruacija. Krvarenje je bilo dosta oskudnije nego inace.
Nakon toga u drugom mjesecu 26.2 sam imala samo lagano krvarenje samo taj dan.
U trecem mjesecu nisam imala nikako menstruacije, i nje jos uvijek nema.
Posto cekam pregled kod ginekologa, mozete li mi ukratko reci jeli moguca trudnoca?
S obzirom da sam jutros na prvi jutarnji urin radila gravignost test koji je negativan.
Jucer isto radila test koji je negativan.

Od simptoma imam:
Lagane grceve u stomaku
Bijeli iscijedak
Stalnu zelju za slatkim
Da vam jos napomenem kako sam prije tjedan dana imala povisenu temparaturu i proljev gdje sam u dva dana cak 3 kg smrsala. Ima dva tjedna nisam na dijeti i ne vjezbam. Posto zelim da mi menstruacija dodje ako se o tome radi
Smrsavila sam sa 70 na 55 kg, i u razdoblju od 1.-3. mjeseca sam stalno isla u teretanu, naporno vjezbala i bila na dijeti.
Jeli moguce da je izostanak menstruacije povezan s prehranom i vjezbanjem?
I mozete li mi reci dali bi test na trudnocu pokazao dva puta lazno negativan rezultat?

Klinkasam

Jos bih samo dodala da sam uzasno depresivna. Stalno mi se place, i ponekad osjecam bol u misicima, i nemam koncentracije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Klinkasam pročitajte prijašnje posteve koji govore o uzrocima kašnjenja menstruacije. Koji je uzrok kod vas ne mogu znati.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Miro ne znam da li je vanmaternična ili maternična. Odgovorio sam vam kako bih ja postupio.

miro321

Poštovani doktore,

jasno mi je da mi Vi ovako ne možete reći radi li se o vanmaterničnoj trudnoći, nego me zanima dali se uopće može ovako rano dok se ništa ne vidi zaključiti da se radi o vanmaterničnoj trudnoći?

Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne može. Ništa se neće dogoditi do utorka.

Klinkasam

Doktore
S obzirom da je menstruacija izostala jedan mjesec, i ovaj mjesec opet kasni. Dva testa su uradjena na prvi jutarnji urin i negativna su.
Mozete li mi reci dali se mogu pouzdati u testove?

Ne znam sta

Postovani doktore mozete li mi molim Vas reci da li je moguca trudnoca u ovom slucaju.
U decembry sam dobila mens 9 I trajala do 15. 17 decembra (2 dana poslije menst) nisam imala odnos ali sam bila naga s deckom (pa me strah da predejakulat nije dosao u kontakt s mojim vanjskim spolovilom, te rezultiralo nezeljenom trudocom). Daljni ciklusi isli su: 17.1, pa 20.2, pa 22.3. Strah me jeer kao da sam primjetila da su mi grudi vece. Molim vas da odgovorite I hvala Vam puno I izvinite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pouzdani su. Ne radi se o trudnoći.