Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Trudnoca


Autor Poruka

Megyy

09.08.2016. 20:10

Postovani,
Prema zadnjoj menstruaciji utvrdili su mi trudnocu od 8tj i 4 dana. Jucer sam bila na ultrazvuku i nema otkucaja srca. Plod je velicine za 6 tj trudnoce i rekli su mi da dodjem u nedjelju na ultrazvuk ponovo,ukoliko nece biti otkucaja biti cu upucena na kiretazu...
Molim Vas Vase misljenje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

10.08.2016. 00:25

Slažem se s time. Nažalost vrlo vjerovatno se radi o missed abortionu. Postupite kao što vam je sugerirano.

Megyy

07.09.2016. 23:05

Poštovani, da li mi možete objasniti patološki nalaz nakon kiretaze koja mi je napravljena u 9 tt(missed ab)

Patološki nalaz:
Obilan materijal histološki sadrži krv,malo sluzi,žarišno nekrotično tkivo decidue prožeto krvlju i neutrofilima, dijelove endometrija u hispersekreciji i hidropski promijenjeno nezrelo posteljično tkivo

Patološka dijagnoza:
Residua placentae

Koliko dugo trebam čekati da krenemo raditi na bebi?

Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

08.09.2016. 21:05

Sam nalaz nam ne govori o uzroku pobačaja. Za to je trebalo napraviti kariogram pobačenog ploda.
Sa idućom trudnoćom pričekajte još najmanje 4 mjeseca.