Trudnoća

marta1145

Poštovani,
Imam 18 godina i pred 2 tjedna sam imala prvi spolni odnos sa dečkom, prije spolnog odnosa me pokušao "raširiti" prstima da bi me manje boljelo. Nakon spolnog odnosa odmah je uzeo kondom dolje i opet me "raširio" svojim prstima. Nisam sigurna je li svršio i da li se obrisao svojim prstima koje je kasnije opet stavio u moju vaginu. Bili su mi neplodni dani no nakon toga menstruacija mi kasni 3 dana. Također i nakon toga imam jako veliki žućkasti iscjedak. Postoji li mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko Vam menstruacija kasni, a niste sigurni da li je ejakulat dospio u rodnicu preporučio bih da napravite test na trudnoću.

Mila23

Postovani. Imala sam mjesecnicu 24.2 ovulaciju pratim kod svog ginekologa koja je bila 14 stog na desnom jajniku je bila ovulacija. Od jucer mi se pojavio mljecno bijeli iscjedak i lagana bol dojki na dodir mjesecnica bi mi trebala doci 24 tog a od ovulacije do danas je proslo 6 dana sad me zanima dali je to znak zeljene trudnoce ili neceg drugog? Iscjedan nema mirisa .. unaprijed hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
još je nemoguće odgovoriti na pitanje radi li se o trudnoći. Ukoliko bi iduća menstruacija kasnila svakako napravite test na trudnoću. Simptomi koje navodite mogu biti znakovi rane trudnoće ali i u sklopu PMS-a.