trudnoca

Marijana

Postovana dr. Kupresic,

sada sam u 27. tjednu trudnoce i na pregledu mi je ustanovljeno da je grlic 1 clanak, zatvoren ali za 1 prst uloziv do unutarnjeg usca.
Na kontroli prije 4 tjedna je nalaz bio 'grlic uloziv za vrsak prsta'.
Interesira me da li po Vasem misljenju ova promjena nalaza izmedju posljednje dvije kontrole zahtjeva kakav poseban tretman ili eventualno mirovanje.

Hvala.

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Ovakav Vas nalaz ne treba zabrinjavati, naročito ukoliko ste drugorotka. U slučaju bilo kakvog pogoršavanja lokalnog nalaza Vaš će Vas liječnik uputiti na dopunske pretrage (npr elektromiografiju maternice) kako bi isključio mogućnost da se otvorenost ušća javlja zbog povećane kontraktibilnosti maternice.

Mama19

Poštovani, trudna sam 38tj. i danas mi je doktorica na nalaz napisala: " Cerviks 1 čl., smekšan, uloživ za vršak prsta. Uterus mekan."
Pošto mi je to prva trudnoća, ne znam da li je taj nalaz u redu.
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nalaz je u redu. Kad počnu trudovi počet će se otvarati cervikalni kanal.