trudnoća i probava

marijafi

Poštovani;

zbog problema sa zatvorom u trudnoći redovito pijem Portalak sirup i uzimam Lepicol, neki prah sa trputcem i probioticima (na preporuku ginekologa). I stanje je donekle bolje. Međutim, često osjetim bolove u crijevima, najviše prilikom promjene položaja ,ustajanja i hodanja, kao da zatežu. Problem mi zadaje i česta nadutost radi koje mi trbuh izgleda kao u 9 mjesecu trudnoće. Također, kad ustanem iz sjedećeg položaja cijeli mi trbuh postane napet i tvrd i to mi čini nelagodu kada hodam. To ništa nije prestrašno za izdržat ali me strah tog tvrdog trbuha i dal takvi problemi sa crijevima mogu negativno utjecati na plod ili izazvat kontrakcije, ili sve to spada pod normalno.Inače trudna sam 25 tjedana i 6 dana.Bebu osjećam normalno. Slijedeći pregled mi je 7.8. a na prošlom prije dva tjedan je sve bilo u redu.

Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana svakako je regulacija probave u trudnoći dosta velik problem za većinu trudnica. S obzirom na to da idete redovito na preglede, te da vrat maternice nije otvoren mislim da se ne morate brinuti. Opstipacija nije u korelaciji sa eventualnim kontrakcijama i prijevremenim porodom. Mislim da nemate razloga za brigu za sada.

Strucy

Poštovani,

u 21.sam tjednu trudnoće i mući me probava! Inaće sam anemična i pijem željezo (Heferol-2 kapsule dnevno). Zanima me dali smijem piti Portalak sirup? Također me zanima kolika je preporučena dnevna doza za trudnice ako ga smijem piti?

Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, navedeni preparat možete uzimati, počnite sa jednom žličicom svaku večer, a ako se ne postigne učinak dozu se može kroz iduće dana povećavati.

Minica83

Postovani,u 18-oj sam nedelji trudnoce i vec neko vreme imam problema sa nadutoscu i bolnim gasovima,pa sam htela pitati za savet sta bi se moglo uzimati od terapije za istu?Da li su tablete Mg-a dobre za to,ili mozda nekakav probiotik?Unapred hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Magnezij je dobar kao i probiotici.

Minica83

Hvala najlepse na brzom odgovoru.Samo da pitam Mg je dobar u kom obliku:sumeca tableta ili onaj u prasku?Unosim 100m mg preko prenatalnih tableta,koliko mg treba jos preko toga?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šumeće svakako. 350mg minimalno.