Trudnoca ili...?

JelenaNena

Postovanje,
interesuje me da li sam trudna ili je nesto drugo u pitanju.
Naime, pre prve trudnoce, menstruacije su mi bile redovne, na 28 dana i trajale po pet. Od kako sam se porodila, u februaru 2013. malo su se poremetile, ali dobijema najkasnije 30. dana..
Poslednju menstruaciju sam imala 17.10.2014. godine, ali mi se po prvi put desilo da sam ponovo dobila 04.11.2014. i delovalo je kao regularan ciklus.
Od tada ne dobijam, radila sam test koji je negativan, i radila sam beta hcg i on je < 0.100, sto ukazuje da nisam trudna, ali me zato muci sta se desava sa mnom?
Nazalost, kod moje doktorke ne mogu da zakazem, velika je guzva, pa Vas molim da mi izadjete u susret i pomognete oko ove nedoumice.

Srdacan pozdrav,
Jelena

Dea19

Prije dva tjedna sam imala spolni odnos a deckom i koristili smo zastitu. Prekinuli smo snosaj prije nego je on svrsio ali smo primjetili da je kondom pukao,nije bila velika rupa. Meni menstruacija kasni 2 dana ,a prosla 3 mjeseca je dosla tocno. Postoji li mogucnost da sam trudna ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jelena, mogući uzrok izostanka kod vas je cista, izostanak ovulacije, pcos, upala i slično.
Bez pregleda i nalaza UZVa teško je reći koji je doista uzrok.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dea, ne postoji ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije.

Dea19

Sto bi onda mogo bit razlog moga kasnjenja s obzirom da jos uvijek nemam?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Upala, cista, stres, pcos, promjena klime, mjesta boravka, naglo debljanje, mršavljenje, problemi sa štitnjačom itd. Dosta?

Dragana91

Postovani imam jedno pitanje , na 12.11 -17.11 sam imala menst. ,a na 27.11 sam po prvi put imala odnose(izgubila nevinost) ,nezasticene ,to smo radili 4 puta ,nakon svakog zavrsetka je prao penis vodom osven zagjni put, ali nijednom nije svrs.u mene . Vec mi kasni nekoliko dana a jutros sam imala mali smegji iscedak i bol u grudima Pod velikim sam stresom ovih dana...jel moguca trudnoca od nekog zalutalog spermatozoida ili je nesto drugo u pitanju? izvinite na detaljnog opisa i unaprijed vam hvala ...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća je moguća no manje vjerovatna. Napravite test na trudnoću.

antoniya_p109

Postovani. Menstruacija kasni deset dana. Prije 5 mjeseci sam se porodila. Napravila sam test primastick testna crta je crvena ali kontrolna druga crta je blijedo roza. Da li je to pozitvno?  molim vas odgovor. Hvala..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.