Trudnoća ili nepravilan rad jajnika?

anea88

Poštovani,

Molim Vas za stručnu pomoć. Zaručnik i ja smo imali nezaštićen spolni odnos (nismo imali kondom pa smo išli na prekinuti snošaj) 2 puta u razmaku od pola sata 14. dan ciklusa. Nije svršio u meni, ali znam da uvijek u penisu ostane sjemene tekućine. Prethodna menstruacija mi je bila 02.03. i manje-više je redovna (28-32 dana), ali sada nisam dobila. Odnosno kasni mi već 5 dana. Nakon što mi je kasnila 4 dana (znači ca. 18, 19 dana poslije odnosa) napravila sam test Gravignost Ultra od 10 mlU/ml s prvim jutarnjim urinom i rezultat je bio negativan. Problem je u tome što me posljednja 2 dana užasno bole jajnici (prvo žicanje u lijevom jajniku, poslijepodne u desnom, a u večer me je probadalo u leđima sa obje strane), danas je već malo bolje. Naime, menstuacija još nije stigla. Imam samo bijeli iscjedak (mliječni, gust sa bijelim komadićima - ne boli, ne svrbi). Nemam nikakvih simptoma trudnoće, ali također niti za menstruaciju, osim što imam te bolove u jajnicima (što nikad prije nisam imala). Da li je potrebno da napravim još jedan test (znam da je pouzdanost testa velika, ali još ne bih htjeli imati djecu, tako da...) ili možda imam problema s jajnicima? Da li zbog problema s jajnicima može doći do izostanka menstruacije? Rado bih otišla do ginekologa, ali ne mogu naći nikoga slobodnog. Radim u Zagrebu pa tako da i doma (Slavonija) ne mogu. Znate li možda kome bih se mogla javiti po tom pitanju? Zahvaljujem Vam se puno jer dok ne nađem ginekologa Vi ste mi jedina pomoć. Sve najbolje!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da se ne radi o trudnoći. O uzrocima pročitajte ranije postove da se ne ponavljam.
O slobodnim ginekolozima informirajte se u hzzo-u. Dakle nazivete ih i oni će reći tko ima mjesta i upisuje.

Maybe baby

Postovani,
pre godinu dana mi je otkriven fibrom u zidu materice. Kazu nije alarmantno. U decembru sam imala spontani u 9.nedelji trudnoce. Iako sam sve sama prirodnom putem izbacila bez ikakve intervencije lekara, ginekolog mi savetovao da opet pokusam I to odmah nakon prve menstruacije. Psihicki nisam bila spremna. Sada, nakon sedam meseci jako zelim bebu I radimo na tome vec zadnja dva meseca ali nista. Pokusavam da pratim svoje telo I primetila sam da ovog meseca kada je trebala biti ovulacija, sekreta nije bilo I pojavio se danas 17.dana ciklusa. Inace imam redovne menstruacije na 28 dana I nikada nisam pila kontracepciju. Kako da ponovo ostanem u drugom stanju? Kako da znam da li do ovulacija uopste dolazi?
Unapred veliko hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite trakice za pretskazivanje ovulacije / maybe baby npr ili sl/

Ivcy1306

Postovani, ne zelim otvarati novu temu pa cu vam pisafi ovdje. Sutra ulazim u 24.tt te sam radila pretragu ogtt i krvnu sliku te mokracu, ovo su sljedece vrijednosti:
Hematologija:
Erc 3.80 L
Hb 117 L
Htc 0.345 L
MCV 90.9
MCH 30.8
MCHC 339
RDW 18.7 H
Trc 225
MPV 7.8
Lkc 9.4
neutrofilni 76.4 H
Limfociti 20.1
Mono.Eozino 3.5

Analiza mokrace:
Izgled bistar
Boja zuta
Spec.tez. 1.030
pH 5
Proteini 0
Glukoza 0
Ketoni 0
Bilirubin 0
Urobilingen 0
Krv 0
Nitriti 0
SEDIMENT :
Leukociti 2-4
Epitelne st. nesto
Bakterije nesto

OGTT pretraga
GLU 0' 4.5
GLU 120' 4.8

Po ovom i sama vidim da mi je nesto poviseno nesto smanjeno, medjutim pregled mi je tek 18.8. Pa me zanima vase misljenje! Hvala vam puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imate neutrofiliju, dakle treba isključiti infekciju u organizmu. Cervikalne briseve i UK napraviti.OGTT se radi sa tri vrijednosti tako da ovaj vaš ne mogu komentirati.