Trudnoća nakon pilule za dan poslije

marib

Postovani,
pila sam kontracepcijske pilule zadnje dvije godine zbog policisticnih jajnika. Prije toga su mi menstruacije bile izrazito neredovite, po nekoliko mjeseci ne bi dosle. Ovo ljeto me ginekologinja odlucila skinuti s njih jer je htjela vidjeti kako će se tijelo ponašati bez njih (jer nikako nismo uspile naci tablete koje mi skroz odgovaraju, krvarila bi cijeli mjesec pijući i Axiru). Nakon prestanka uzimanja pilula dobila sam menstruaciju nakon nekih mjesec dana, točnije, 29.6 i trajala je 7 dana bez ikakvih posebnih tegoba. Dana 25.7 sam imala odnos sa kondomom no medutim, kondom je pukao, decko je svrsio, te je sigurno završilo u meni, a s obzirom da sam i inace paranoicna sto se toga tice iduci dan (u roku 12 sati) sam popila pilulu za dan poslije. Nakon toga sam osjećala bolove kao da ću dobiti, nekih tjedan dva i doslo je do iscjetka nekoliko dana, ali ne bih to nazvala pravom menstruacijom, sredinom 8 mjeseca. Nakon toga nisam dobivala, niti sam se pretjerano brinula jer sam pretpostavila da nije moguce da je doslo do zaceca. No medutim, menstruacije i dalje nema i danas, 13.10, sam napravila test za trudnoću koji se pokazao pozitivan. Malo je za reći da sam u šoku jer ova trudnoća bi bila itekako neželjena. U ponedjeljak idem na pregled, ali postoji li mogućnost da je test u krivu? Po ovome bi bila trudna već više od 10 tjedana, a ne osjecam nikakve simptome.
ovo je čisti peh i jako sam tužna sad

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pilula za dan poslije nije 100% sigurna metoda kontracepcije. Obzirom na pozitivan test vjerojatno se radi o trudnoći.