Tumačenje rezultata kombiniranog probira

ajnes567

Poštovani,

Molila bih Vas da mi očitate rezultate kombiniranog probira:

Godine: 30,5
Gestacijska dob:12+1
PAPP-A. 3,41mlU/ml. 1.13
al.b-hcg 191 ng/ml. 4,6
Tjeme-trtica u mm. 56,3
Nuhalni nabor-Mom. 0,54
Nosna kost prisutna

Dobni rizik. 1:593
Biokemijski T21 rizik 1:141
Kombinirani rizik za trisomiju 21 1:823
Rizik za trisomiju 13/18 + NT. <1:10000

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
biokemijski rizik za trisomiju 21 Vam je povećan. Javite se Vašem ginekologu radi daljnje dijagnostičke obrade.

olivera77

molim vas za misljenje rezultati dabl testa su fb-hCG 9,4 Corr.MoM 0,27 PAPP-A 5,13 Corr.MoM 1,51 NT 2,6mm ,biochem.risk+NT1/8622 double test 1/10000 age risk 1/91 trisomy 13/18 +NT 1/2033 Treca rudnoca je u pitanju,im,am dvoje zdrave dece i imam 39,5 godina.doktorica mi je rekla da je ovo jako lose i uputila me je kod geneticara sta vise odmah sa vrata mi je rekla da je ovo Down....veoma sam uplasena i zabrinuta molim vas za misljenje.unapred hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
povećan Vam je dobni rizik, ali to nije definitivna dijagnoza. Svakako potražite savjet genetičara.

Mirijana

Molim Vas odgovor za moj nalaz

Dob 30,8
Gestacijska dob 12+6
papo-a 2,73mlU/ml 0,79
Al. B-HAG 55,6 na/ml 1,64
Dobni rizik 1:592
Biokemijski T21 rizik 1:696
Kombinirani rizik za trisomiju 21 1:3938
Rizik za trisomiju 13/18 +NT 1:10000
Tjeme-trtica u mm 64,7
Nabuhli nazor MoM 0,48
Nosna kost prisutna

Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
radi se o urednom niskorizičnom testu.

malazg

Poštovani, da li mi možete protumačitit sljedeće rezultate kombiniranog probira:

Gestacijska dob prema CRL 50 mm, 11 + 6 , na dan 30.3.2017.
Gestacijska dob 12 + 0 na datum vađenja krvi: 31.3.2017. Fetus 1 .

Rizici na dan vađenja krvi:
Free ßhCG 161,9 mIU/ml 31.3.2017. : 5,32 MoM.
PAPP-A 9959 mIU/l 31.3.2017. : 6 MoM.
NT 1,3 mm ( CRL 50 mm ) : 0,96 MoM.

Rizik za sindrom Down; 1 : 278 rizik manji od graničnog. Dobni rizik 1: 193 .
Rizik za sindrom Edwards i Patau; < 1 : 100000 rizik manji od graničnog.
Biokemijski rizik za sindrom Down ; 1 : 56, rizik veći od graničnog.

Puno hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
imate povećan biokemijski rizik za Downov sindrom kod djeteta. Javite se Vašem liječniku radi daljnje dijagnostičke obrade.

imrkica

Pozdrav, molim vas tumačenje kombiniranog probira
Starost: 37
trudnoća: jednoplodna
Slobodna beta-hCG podjedinica: 31.2 IU/L; 1.08 MoM
PAPP-A: 1511 mIU/L; 1.12 MoM
CRL: 50,4mm
Gestacijska dob: 11+5
Nuhalni nabor: 1.2mm

Dobni rizik za T21: 1/135
Biokemijski rizik za T21: 1/604
Kombinirani rizik za T21: 1/3295
Kombinirani rizik za T18 i T13: < 10000

Zahvaljujem
Ina

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
radi se o urednom, niskorizičnom testu.

aleks-atlas

Postovani,
zanima me velika razmera u Trisomy 13/18 + NT u mom rezultatu Double testa
stoji Trisomy 13/18+NT 1:117 below cut off.
Sve drugo mi je u redu.
Nuhalna transulencija 1.2mm. Nosne kosti nema jos uvek, 12+2 sam nedelja.

Unapred hvala!!!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
prema nalazima postoji nešto veći rizik za trisomiju 13/18 (što ne znači da je plod ima). Javite se svom liječniku radi eventualnih dijagnostičkih metoda.

Jazzy

Postovani imam 26 godina, prva trudnoca. Uredne menstruacije 28 dana ciklus. Zadnja menstruacija bila je 18.1.2017. U pocetku je bila blizanacka trudnoca no u 8 tjednu jedna beba je prestala s razvojem i nije bilo otkucaja. Druga beba se uredno razvijala proporcionalno sa datumom zadnje menstruacije. U 12 tjednu sam prokrvarila. Doktorica nije bila sigurna da li je uzrok ciscenje prve bebe ili hematom. Preporucen mi je kombinirani probir.. Po doktoricinim mjerama i zadnjoj menstruaciji jucer sam trebala biti 12+6 no jucer na ultrazvuku za kombinirani probir doktor je rekao da je beba 14+3.. Mjere bebe i glave pdgovaraju toj dobi a velicina femura 12+5.. Nuhalni nabor (13.4 )kod moje doktorice je bio 1,9 a jucer (18.4) je kod doktora na jednoj slici 4,3 a na drugoj 3,9 na nalaz je doktor zapisao 3,9 velicina nuhalnog nabora.. Za vadjenje krvi su bili skepticni buduci je ultrazvuk pokazivao da vise nisam prvo tromjesecje ali po nalazima od prije su bili zbunjeni pa su ipak izvadili krv i sad moram cekati 2 tjedna. Ja sam sada jako zabrinuta zbog velicine nuhalnog nabora i tolikoj razlici u 5 dana..i bebe i nuhalnog nabora.. Zar je moguce da moja doktorica od pocetka trudnoce krivo mjeri bebu? Bila sam na 4 ultrazvuka do sada i svali put je kod doktorice beba proporcionalno napredovala sa par dana razlike.. Kako sada u 5 dana tolika razlika u mjerama i koliko je riskantan toliki nuhalni nabor s obzirom da je prije 5 dana bio u granicama normale?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
teško mi je komentirati ove razlike u veličini ploda i da li je bilo grešaka u mjerenju. Ako je nuhalni nabor veći od 3 mm u prvom tromjesečju raste rizik za trisomije do 12 puta (povećan nuhalni nabor ne znači da dijete sigurno ima trisomiju). Obzirom na sve nejasnoće razmislite o ranoj amniocentezi koja sa sigurnošću može dijagnosticirati radi li se o trisomiji ili urednom kariogramu ploda.

mimilynn

Molim Vas ocitanje nalaza. Da li je ovo uredan nalaz?
Starost 33
Tjelesna tezina 56
Pusenje ne
Secerne bolesti ne
Trudnoca jednoplodna

Biokemijski probir
Slobodna beta h-CG podjedinica 22,5 IU/L
Slobodna beta h-CG podjedinica 0,60 MoM
PAPP-A 2149 mIU/L
PAPP-A 0,75 MoM

Ultrazvucni probir
Tjeme-trtica (CRL) 56,0m
Gastacijska dob prema UZV 12+2
Gastacijska dob na dan uzorkovanja 12+2
Nuhalni nabor 2,1mm
Nuhalni nabor 1,42 MoM

Rizici
Dobni rizik na T21 1:338
Biokemijski rizik za T21 1:2200
Kombinirani (biok + UZV) 1:2362
Kombinirani rizik za T21 rizik manji od granicnog
Kombinirani rizik za T18 i T13 <1:10000
Kombinirani rizik za T18 i T13 rizik manji od granicnog

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
radi se o urednom, niskorizičnom testu.

belita

Postovani, imam 40 god i u 15 sam tjednu ivf trudnoce. Iako mi je kombinirani test pokazao niski rizik za down, edwards i patau sindrom, kao i neinvazivni krvni test koji sam radila, ipak mi je savjetovano da zbog godina uradim amniocentezu. Zanima me vase misljenje tj. da li se godine i danas uzimaju kao osnovni razlog za amniocentezu bez obzira na rezultate ranog kombiniranog probira te rezultate novih krvnih testova (harmony i sl.).
Rani kombinirani probir
Dob 40,5
Kg 68
PAPP-A 3,23 MoM 1,13
sl. b-hCG 26,2 ng/ml MoM 0,71
Gest. dob 12+3
Metoda CRL (<>Robinson)
Tjeme-trtica 58,7
Nuhalni nabor -MoM 0,46
Nasal bone - present
Dobni rizik 1:69
Biokemijski T21 rizik 1:1175
Kombinirani rizik za trisomiju 21 1:5407
Rizik za trisomiju 13/18 +NT <1:10000

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
radi se o urednom, niskorizičnom testu. Dob trudnice je relativna indikacija za amniocentezu. Pouzdanost amniocenteza je ista kao i kod harmony testa - 99,99%, samo što kod harmonya nema nikakvog rizika od komplikacija.

JecaBO

Postovani!
Ja bi Vas molila za Vase misljenje o mojim nalazima!

god:38
CRL: 56mm
gastational age:12+2
NT:1.7mm 1.15 MoM
free BhCG 36.69 mIU/ml 1.42 MoM
PAPP-A 2019 mIU/ml 1.34 MoM
Dawn's syndrome risk 1:1091
Maternal age related risk Dawn's syndrome is 1:123
Edward's and Patau's syndrome risk 1:100000
biohemijski skrining 1:370
kombinovani UZ+biohemijski 1:1091

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o niskorizičnom testu.

Nazad
1 ... 23 24 25 26 27 28 ... 46
Naprijed