Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Ugljikohidratni antigen 125


Autor Poruka

Ema3009

04.09.2015. 23:45

Poštovanje,
ginekologica je na ultrazvuku uočila nešto slično cisti, no odmah mi je rekla da to nije tipična cista i da ne može sa sigurnošću reći što je to. Poslala me je na krvne pretrage. Ne znam pročitati nalaze, uočila sam da mi je ugljikohidratni antigen 125 dosta povišeni. Piše da je referentni interval 0-35. Meni je isti 122.
Na ginekološki pregled sam otišla zato što mi je kasnila menstruacija. I dalje izostaje. Zadnja menstruacija je bila od 8. do 15.7. Sa sigurnošću mogu reći da trudnoća nije u pitanju. I prije sam imala nekih smetnji. Od 5. mjeseca me muči nadutost i ponekad mi se javi bol u trbuhu. Čim su se te smetnje javile, posjetila sam ginekologicu, no rekla je da nemam razloga za brigu. Postoji li mogućnost da se radi o tumoru jajnika?
Hvala
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

05.09.2015. 22:15

Koliko vam je godina? Napišite mi nalaz ultrazvuka. To što je marker ca 125 povišen ne znači da imate tumor jajnika.
U mlađoj populaciji često je isti povišen zbog upale i endometrioze.
Pročitajte na našim stranicam sve o endometriozi.