ultrazvuk

mariam

Poštovana doktorice!
Evo sad sam već usedamnaestom tjednu trudnoce i zanima me gdje mogu obaviti pregled trodimenzionalnim ultrazvukom i koje sve mogućnosti nudi. Kada se moze utvrditi spol djeteta i kada moram opet ponoviti test senzibilizacije koji sam napravila u jedanaestom tjednu trudnoce. Puno pozdrava ! Hvala na odgovoru !
Mariam

Doc dr. sc. S. Kupešić

Poštovana,
Pregled trodimenzionalnim ultrazvukom možete učiniti u Klinici za ginekologiju i porodništvo uz prethodnu narudžbu na tel 01 37 12 109, te u Modernom medicinskom centru u Zagrebu, tel 01 46 55 906.
Njegove prednosti su bolji anatomski prikaz na temelju istodobne vizualizacije tri međusobno okomite ravnine, bolja mogućnost pregledavanja (prikaz većeg broja detalja) , te površinska rekonstrukcija. Test senzibilizacije se uobičajeno radi u svakom od tri tromjesečja, a njvažniji je onaj koji ćete učiniti između 32. i 36. tjedna trudnoće. Spol djeteta se može utvrditi sa 20 do 22 tjedna trudnoće u slučaju (za pregled) povoljnog položaja. Sva ostale , ranije pretpostavke nesigurne su čak i uz primjenu aparata veoma dobre rezolucije.