Ultrazvuk u trudnoći

Marinaaa12345

Dobar dan.
07.03. kod mog izabranog ginekologa po njenom ultrazvuku bila sam 5+0, mešak 4*4
Dva dana kasnije 09.03. kod drugog ginekologa, u privatnoj ordinaciji, po njenom ultrazvuku sam bila 5+5, plod 2 mm.
Danas, 16.03. sam ponovo bila kod izabranog ginekologa i po njenom ultrazvuku od proslog luta trebalo bi da sam 6+2, a ona kaze da sam 6+0, mešak 10*12, ali me brine to sto je ovde kaze da je plod 1,5 mm, a pre nedelju dana kod druge dotorke je bio 2mm. Imam li razloga za brigu, ja se dobro osecam, nemam nikakva krvarenja, primam fraksiparin i pijem utrogestan 3 puta dnevno. Da li su ultrazvukovi negde bolji negde lošiji pa se nalazi razlikuju ili je nesto drugo.
Hvala unapred na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. To su sve standardna odstupanja u mjerenju.

Marinaaa12345

Poštovani,
Nažalost izgubila sam ovu trudnoću, pod je prestao da se razvija i uradjena mi je revizija. Pre revizije uradjeni su mi brisevi i cervikalni i vaginalni su uredu samo što imam napomenu: Na direktnom preparatu po Gramu mali broj laktobacila. Odgovara Nadžent skoru 3(normalan). Možete li da mi pojasnite ovo, da li je sve uredu?
Takodje mi je stigao i ph izveštaj gde piše Makroskopski opis: Nekoliko beličastih opnastih isečaka tkiva prečnika od 3 do 8mm, u količini od 1g. Nalaz: Residua deciduae partim necroticans.
Možete li i ovo da mi objasnite?
I još jedno pitanje, koje bi analize trebalo da uradim pre sledece trudnoće, ovo mi je vec drugi spontani i jedino sto sam odradila bila je trombofilija.
Hvala unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, žao mi je zbog ishoda. Mikrobiološki nalaz je uredan, a phd pokazuje samo da se radilo o trudnoći. Najčešći uzrok ranih spontanih pobačaja je slučajna genetska greška nastala kod diobe jajne stranice.

anamarija345

Poštovani,

molim Vas za informaciju mogu li 2 ultrazvuka u periodu od 6.- 8. tjedna trudnoće štetiti plodu?

Hvala Vam!