ureaplasma u trudnoći

nmarko21

U 8. sam tjednu trudnoće i u brisu cerviksa mi je pronađena ureaplasma. Liječnica mi je prepisala klindamicin, 10 dana, 2x300 mg. Bojim se uzimati bilo kakve lijekove u trudnoći. Da li ova bakterija može uzrokovati spontani pobačaj? Da li bi se liječenje moglo odgoditi do 12. tjedna? Trebala bi ih početi piti, a ne usudim se.

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Klindamicin je jedan od lijekova koji se mogu koristiti u liječenju infekcija Ureaplasmom, a nema informacije da je teratogen. Što se UU i njene uloge kao mogućeg uzroka spontanih pobačaja u medicinskoj javnosti još ne postoji konsenzus. Dakle, oslonite se na mišljenje Vaše ginekologice u konkretnom, Vašem, slučaju.