Urinokultura

Leptirica89

Poštovani,

zanima me koje se sve bakterije mogu otkriti urinokulturom? Je li na taj način moguće otkriti prisustvo ureaplazme ili klamidije?

Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za leptirica 88:
Kod žena se iz urogenitalnih uzoraka najčešće izoliraju Beta hemolitički streptokok, E. Colli i druge enterobakterije, Ureaplazma, Gardnerela, Klamidija i Candida, a moguće je izolirati i ostale rjeđe uzročnike urinarnih infekcija.

Leptirica89

Oprostite, da li to znači da ništa od toga što ste Vi pobrojali nije pronađeno kod mene? Budući da u nalazu piše da je izolovana E.colli, mogu li realno pretpostaviti da je to jedina bakterija koja se trenutno nalazi kod mene u urinu?

Ivo Balenović, dr. med.

Da