Uzv mjere ploda

Trudnica 5

Poštovani,
trudna sam 32+6 tjedana i na uzv pregledu mi doktorica kaže da je beba nešto manja ali da je još u granicama normale. Ovo su izmjerene vrijednosti:
BPD 8.02cm
HC 27.72cm
OFD (HC) 9.52cm
AC 27.80cm
FL 6.23cm
Težina ploda je sad 1910 grama, a 4 ipo tjedna prije toga na pregledu je imao 1118 grama. Fetalni pokreti su uredni, plodna voda također, veličina maternice odgovara gestaciji.
Ja sam se udebljala do sada 9 kg, a začela sam s 54 kg, visoka sam 170cm. Svi su ki nalazi uredni, jedino sam anemična i pijem željezo od početka trudnoće.
Prema ovim mjerama doktorica kaže da beba više spada u 31 tjedan, ali da je su te mjere i dalje u normali. Preporučila je što više odmaranja.

Je li imam razloga za brigu?

Unaprijed zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je sve unutar normalnih, fizioloških odstupanja, Nema razloga za brigu.

Marina05

Pozz zanima me dali je moguće da sam trudna prva menstruacija je bila 1.4 i zavrsila 15.4 imala sam nakon par dana odnos nezaštićeni i bili su plodni dani jucer sam isto imala odnos i gledala sam da su plodni dani.. i ako je moguca trudnoca kada ja mogu uzet test pa da vidim

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoća je moguća, test možete napraviti deset i više dana nakon odnosa.