veliki miom

Nataly

Poštovani,molim za pomoć!
11.01.2008.- na pregledu mi je doktorica rekla da mi je maternica velika i tvrda,te mi je savjetovala UZV nakon menstruacije.
30.01.2008.-UZV nalaz:VS(6 d.c.) povečan korpus uterusa mjeri 80x102mm sa tankim endometrijem.Straga miom mjeri 79x73mm.adnexa b.o. Douglas slobodan. Napravljen mi je CA 125-rezultat 18.35 kIU/L.
Doktorica mi je savjetovala da čekam da mi se pogorša zdravstveno stanje, uz obrazloženje da imam 31. godinu i da operacija zbog toga ne dolazi u obzir.
Htjela bi napomenuti da sam imala 3 vaginalna poroda (1994,1997,1999.), da u 3.mjesecu 2007. prilikom pregleda nije bilo ničega.
Unaprijed Vam se zahvaljujem na pojašnjenju i na vremenu koje ste mi posvetili.

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
iako je miom velik, postupak koji je predložila doktorica bih i ja preporučio. Miomi su dobroćudne tvorbe i jedno od rijetkih stanja kod kojih možemo čekati da izazovu tegobe i onda krenuti s liječenjem. Ovisno o konkretnom nalazu može se eventualno pokušati da se miom ukloni bez da se odstrani cijela maternica, ali odluku ću prepustiti Vama i doktorici. Drago mi je ako sam što pomogao