Visok krvni tlak u trudnoći

MalaRamona

Poštovani,

srdačno Vas pozdravljam. Trudna sam 6 tjedana. U dva navrata sam imala visok krvni tlak u vremenskom rasponu od tjedan dana ( 170/80 i 180/70 ). I prije trudnoće sam povremeno imala visoki tlak. Doktorica opće prakse mi je propisala tablete RAMED ( 2,5 mg ).
U uputama piše kako navedene tablete nije preporučljivo uzimati u trudnoći. Doktorica veli da nisu štetne za plod. Sada neznam što mi je činiti.
Isto tako, dali je baš potrebno piti lijekove za tlak pošto mi se tlak se visoki tlak ne javlja svakodnevno?

Zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikakav Ramed ne uzimajte. Samo je par lijekova dozvoljeno u trudnoći. Sugeriram da se javite na pregled internisti ili vašem ginekologu koji će vas uputiti dalje na obrad i dati adekvatnu terapiju.

MalaRamona

Poštovani doktore,

puno vam hvala na odgovoru. Još nisam popila nijednu tabletu RAMED-a.
Javit ću se ginekologu.

Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.