Vodena cista na jajniku

lejlaalma

postovani vec sam vam pisala o svojoj cisti ali desilo mi se nesto sto me uplasilo. naime ispila sam tablete primolut nor 5 u srijedu 27.02 zadnju sam popila da bi u petak navece 01.03 pocelo krvarenje onako čista krv bez ugrusaka ali i vrlo oskudno .pomislila sam da sam dobila menses iako mi je moj doktor rekao da cu dobiti tek 5 dana posle ispijenih lijekova,ali krvarenje kako sto je bilo i oskudno tako je i prestalo samo 2 dana je trajalo sto mi je cudno jer obicno mi mensis traje 5 dana. da vas pitam jeli moguce da mi je cista pukla pa je nastalo to oskudno krvarenje iako sumnjam jer nisam imala nikakve bolove ili je cista porasla jos da smeta mensesu. nadam se brzom odgovoru jer sam uplasena

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da cista nije puknula a da će menstruacija tek nastupiti kroz par dana.

draganamg

Poštovani,pisala sam vam prije par dana ali opet sam u nedoumici!Interesujem šta znači voda u stomaku u području materice i jajnika i od čega je to nastalo?To me jako plaši pa bi željela da mi odg što prije.Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, premalo detalja imam. Može biti vanmaternična trudnoća, ascites, prsnuće ciste itd.

Salome

Poštovani,
12.11.2012. bila sam na pregledu gdje mi je ustanovljena cista na desnom jajniku tankih stijenki bez detektibilnog protka, 54*42 mm,vol 66 ml te mi je ginekolog dao Diane 35 i rekao da će s idućom mjesečnicom cista puknit.
13.2.2013. ponovno sam bila na kontroli, desno i dalje cista tankih stijenki bez detektibilnog protoka 56*30 mm,vol.65 ml,te sam morala ići izvaditi CA 125
8.3.2013. ponovno na pregledu,nalazi od CA 125 17.6, Uterus u RVF,normalno velik,straga desno i dalje napeto,elastična,dosta tvrda tvorba 5 cm u promjeru
Kontrola ponovno za dva mjeseca na kojoj bi se kako je ginekolog rekao trebali dogovoriti za operaciju,...imam 22 godine i još nisam rađala te me je strah ako je operacija nužna koliko će to utjecati na mogućnost trudnoće?
Molim Vas za Vaše mišljenje. Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, slažem se s mišljenjem vašeg ginekologa. Svakako će biti nužan operativan zahvat jer će cista svojom veličinom uništiti preostalo zdravo tkivo jajnika te se isti neće moći spasiti operatvnim zahvatom. Prvo operativni zahvat a nakon toga oralni kontraceptivi kao profilaksa možebitnih idućih cisti.

nika1208

Poštovani
Danas sam bila kod ginekologa, jer sam 8.04. primjetila sluzavo krvarenje koje se pojavilo 5 dana nakon prestanka menstruacije, koja mi je inače uvijek uredna.Dobila sam sljedeći nalaz, cista na lijevom jajniku veličine 5,54x3,29 sa manjom pregradom te sol eho nalazom. Potom moram uraditi PAPA test, CA 125, i nakon toga se ponovno jviti svome ginekologu. Možete li mi reći je li normalno oskudno krvarenje iako cista uopće nije pukla?? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Česta su neuredna krvarenja kod žena sa cističnim tvorbama. Ništa neuobičajno.
Postupite kao što vam je rekao vaš doktor.

Kety_bac

Poštovani !

Znam da ovo nije vezano uz temu , no..
Imam 19 godina i danas sam pokusala imati spolni odnos (sa kondomom) , no međutim osjetila sam vrlo jake bolove kod probijanja himena i odustala sam jer sam imala grčeve od same boli i bezuspješnog probavanja. Tek kasnije sam vidjela kapljice krvi ,pa me samo zanima je li to normalno ili bi trebao postojati razlog zabrinutosti pošto sam sto posto sigurna da mi himen nije pukao ? I nakon koliko da opet pokušam imati odnos ?

Hvala unaprijed !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Nakon nekoliko dana. Kupiti lubrikante u apoteci i namažite vanjsko spolovilo i kondom.

lejlaalma

molim vas pomozite mi veoma sam uplasena imam ciste na jajnicima posle spontalnog vec sam vam pisala o tome. bile su dvije na lijevom jajniku od 45 mm i 25mm. na posljednjem ultrazvuku od 8 aprila glasio je na desnom jajniku cista 50 mm a na lijevom jedna cista od 37 mm. ca 125 je iznosio 8. moj ginekolog je rekao da su to vodene ciste i da ce puknuti ono sto me sada zabrinulo je iznenadna mucnina vec tri dana. upitanju je jutarnja mucnina koja tokom dana nestane pa ponovno dodje i opet. stim i bolovi u ledjima te probadanje u desnom jajniku. do sada mucnine nisam imala pa se bojim jer sam citala da je siptom raka jajnika mucnina. imam 23 godine jedan porod prije 2,5 godine i jedan spontalni prije 2 mjesema posljednji menzis 01.04.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne radi se zasigurno o raku jajnika. U to budite sigurna. Bolovi, mućnina, pristisak u donjem trbuhu svakako mogu ukazivati na rast ciste. Nadražaj peritoneuma daje mućninu i nagon na povraćanje ponekad. Savjetujem UZV pregled nakon iduće menstruacije. Te su ciste povezane uz prethodnu trudnoću i vjerovatno će prsnuti nakon menstruacije.

lejlaalma

izvinite ako sam dosadna a sta je to nadrazaj peritoneuma i kako to lijeciti ....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne zamarajte se stručnim pojmovima. Predugo bi trebalo da vam objasnim anatomiju čovjeka.

jasminkaca

Poštovani, dijagnosticirani su mi policisticni jajnici
Pravila sam nalaz spolnih hormona koji glasi ovako:
LH 8,2
FSH 5,7
E2 23,0
Prolaktin 8,8

Možete li mi ukratko objasnit nalaz, jeli ovo u redu ?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, radi se o hormonskoj invetziji fsh:lh jednoj od glavnih odrednica policističnosti.
Svakako savjetujem oralne kontraceptive za terapiju.

Babalui

Poštovani,

već sam treći ciklus na Duphastonu te sam riješila dvije vodene ciste na desnom jajniku (kroz dva ciklusa) i to promjera 6,5 i 3,5cm a sada početkom ovog ciklusa (trećeg), kada sam očekivala da će biti sve u redu, sada na lijevom jajniku dvije ciste promjera 3,0x2,5cm. S obzirom da zbog toga nikako da krenem u IVF postupak, zanima do kada se to na Duphastonu mora stabilizirati ili treba mjenjati terapiju ili nešto treće. Također je liječnik ustanovio da mi je danas, 6. dan ciklusa, endometrij 14mm što više odgovara drugom dijelu ciklusa, folikula u jajnicima nema, što je također zbunjujuće. Imate li ideju što se to moglo tako poremetiti? Da napomenem da mi je C-125 marker u referentnim vrijednostima, papa je uredan, brisevi su negativni.

Hvala puno na odogovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ja bih osobno vam propisao oralnu kontracepciju kroz 3mjeseca.

anchicahr

Poštovani doktore,

već duže vrijeme osjećam pritisak i lagane bolove u donjem dijelu trbuha, u predjelu vaginalne kosti i nekad u bokovima i donjem dijelu leđa. Bolovi su tupi i lagani s povremenim laganim prožimanjem tj. kao malo oštrije u donjem dijelu trbuha.

Kompletna krvna slika mi je uredna, urin uredan, Kreatinin, Ast, alt, sve uredno. UZV cijelog abdomena uredan, Ginekološki UZV uredan. Imam folikul na lijevom jajniku od 2 cm za koji mi je rečeno da će prsnuti i imam gljivičnu infekciju koju sam liječila sa Canesten 3 i sad pijem Lactogyn.

Ali bolovi su i dalje tu. Odlučila sam uraditi cervikalne briseve.

Ono što me zanima: da imam bilo kakvu upalu jajnika, maternice, mjehura svejedno, bi li se to vidjelo na nalazima krvi i urina i na UZV!?

Čega se trebam bojati upale ili? Na što da se baziram?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako se na uobičajnim nalazima krvi i urina u pravilu ne vidi upala ako nije jako izražena.
Sugerirao bih urinokulturu, cervikalne briseve, CRP i CA 125 marker( isključiti endometriozu).

Nazad
1 ... 12 13 14 15 16 17 ... 41
Naprijed