Vodena cista na jajniku

ivana_vuki4

Poštovani.
Imam 18 godina i prije šest mjeseci počela sam piti kontracepcijske pilule Trinovum na recept svoj liječnika nakon potrebnih kontrola.Pijem radi neredovite menstruacije i radi zaštite od trudnoće.Prije uzimanja primjetila sam jake bolove u lijevom jajniku i otišla sam svom liječniku na pregled.Na ultrazvuku su se vidjele male ciste na lijevom jajniku. Nakon 6 mjeseci uzimanja kontracep.pilula napravila sam veliki koagulogram: fibrinogen 4.5,D-dimeri 566.5. Liječnik mi je preporučio da napravim pauzu od pilula od mjesec dana i da ponovim kotrolu krvi. Na početku pauze opet su se pojavili još jači bolovi i probadanje u lijevom jajniku.
Moje pitanje je,da li nastaviti piti kontracepcijske pilule ili prestati?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavit, kako vam je rekao vaš ginekolog nakon mjesec-dva pauze.

wpolo

poslala sam poruku jučer oko 17h ako mi možete odgovorit, hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Wpolo, cista je nastala od Mirene. To su tzv gestagene ciste koje se često uočavaju kod mirene. Ne brinite puknut će kroz narednih par ciklusa. Samo je pratite uz pomoć uzv-a.
Za laparoskopiju ima vremena.

nialema

Postovani,

Prije mjesec dana mi je ginekolog na desnom jajniku vidio 'hipoehogenu' tvorbu velicine 30mm za koju je zaključio da je posljedica ciste jajnika koja je puknula i uzrokovala kasnjenje menstruacije od 10 dana, inače su mi ciklusi redoviti 28+/-2 dana. Preporučio mi je duphaston na 12. Dan kasnjenja menstruacije, međutim spontano sam dobila menstruaciju na 10.dan kasnjenja. Unazad nekoliko mjeseci povremeno osjećam oštru bol u desnom donjem dijelu trbuha za sto je ginekolog takodjer pretpostavio da se radi o boli zbog jajniku. Ta bol i dalje traje, javi se par dana u tjednu? Zasto ako je cista puknula?

Takodjer, imam pojačani bjelkasto zuckasti iscjedak bez mirisa. Ništa osim intenziteta mi nije čudno.

Planiram trudnocu, koliko ovo stanje utječe na začeće i na samu trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite kontrolni uzv nakon menstruacije. U principu ne smeta ako je te veličine i oblika.

Sedma

Poštovani,32.su mi godine,iza sebe imam jedan porod 2011.god.Imam redovne mjesecnice,traju 5 dana,razmaka 29 dana,nisu bolne,niti obilne.
Na redovnom pregledu u februaru 2013,svi nalazi UZV i PAPA su bili u redu,da bi mi na sistematskom pregledu prije mjesec dana doktor ustanovio cistu na desnom jajniku promjera 4,5x3,6,te policisticni lijevi jajnik. Nakon posljednje mjesečnice (jučer) ponovnim UZV pregledom ustanovljeno je da cista nije pukla,te mi je doktor savjetovao korištenje Duphaston tableta od 14.dana ciklusa 3x1/10 dana. Ono što je razlika jest da je na prvom pregledu (prije mjesec dana) cista bila 'bistrog sadržaja',a sad 'gušćeg sadržaja'. Ukoliko ne dodje do pucanja navedene ciste,preporucuje operativni zahvat? Zanima me vaše mišljenje o korištenju preporučene terapije?

Mija13

Poštovani; Prije dvije godine mi je otkrivena cista 5 sa 6 cm,nikakvu terapiju nisam dobila i sad mi je nakon dvije godine narasla 6,5 sa 8,5.Moram samo napomenuti da su mi prije dvije godine i otkriveno da imam CIN3 i prosle godine sam operirala grlic maternice i sad je sve u redu,CINA vise nema i ovaj zadnji papa test je uredan.Sto se tice ciste doktorica me je upitila na pretragu krvi CA125 i nalaz je u redu 25,1,rekla je da je vodena cista,napravila sam i briseve i tipizaciju na HPV visoki i niski rizik.moram cekat na rezultate 10 dana.Doktorica mi je rekla prije nego sta je vidila rezultate CA125 da bih morala na operaciju laparoskopski.Imam 32 godine nisam radala.Zeljela bih znati vase misljenje dali mi je potrebna operacija i dali se cista moze ukloniti nekim tabletama?I samo da napomenem ciklus mi je uredan, boli samo prvi dan,cistu do prije nekoliko dana nisam ni osjecala,sad me malo zica,ali me uzasno boli donji dijo leda i trtica kad nesto radim,ne znam dali je to povezano.Zadnja menstruacija mi je bila prije 12 dana,ali ja jos imam malo sukrvice.Jucer sam bila u moje doktorice na ultra zvuku i cista jos stoji i rekla mi je da je sukrvica vjerojatno od ciste i preporucila mi je doktora za operaciju.Molim vas vase misljenje.Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sedma, terapija mi se čini u redu, kao i zahvat ako ne dođe do prsnuća ciste.
Sugeriram još i marker Ca 125.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mija slažem se sa mišljenjem vaše ginekologice, uz opasku da ako cista postoji već dvije godine, davno ju je trebalo operativno rješiti.

milica011

Postovani,

Prosle nedelje sam vam pisala povodom kasnjenja menstrucije, nakon toga otisla sam kod ginekologa i pronasla mi je cistu na levom jajniku. Jos uvek nisam dobila, kasni mi 15 dana, a rekla mi je da trudnoca nije u pitanju. Zanima me da li cista sprecava menstruaciju i da li treba cista da pukne da bih dobila? Zakazan mi je ultrazvuk na koji tek treba da odem. Htela bih jos da Vas pitam da li je moguce leciti ciste prirodnim putem nekim cajevima?

Unapred zahvalna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cista prijeći dolazak menstruacije. Obično se daju gestageni za izazivanje menstruacije i za pucanje ciste a ne čajevi.

Taca---91

Postovani!
Imam 22 god. i prije nekoliko dana na ginekoloskom pregledu receno mi je da imam sitne vodene ciste na oba jajnika ( UZV uterus prazan endometrij tanak oba ovaria uredne velicine i polozaja oba policisticne gradje).
Inace od prve menstruacije ciklusi su mi neredovni, a zadnja 2-3 mjeseca i bolni. Kao terapiju sam dobila da pijem Utrogestan tabl 2x1 7 dana od 19-og dana ciklusa. A pored toga pokusavam da ostanem u drugom stanju. Pa je moje pitanje da li ce mi ove tablete odmoci u tome i da li su ove ciste opasne? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pomoći će svakako. Radite na trudnoći dalje.

Mija13

Postovani;Hvala vam na odgovoru.Zanima me samo krvarenje koje traje od pocetka ciklusa vec 20 dana,s tim da mi je menstruacija trajala 8 dana i sad imam kao sukrvicu,da li to moze biti povezano sa cistom koja je promjera 8,4?Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da je moguće.

wpolo

poštovani,
nedavno sam vam pisala imam mirenu i na zadnjem UZV pregledu doktorica mi je našla vodenu cistu veličine 4x5 cm na lijevom jajniku, iduću menstruacije bi trebala dobiti oko 01.08. međutim već dva, tri dana imam točkasto krvarenje i tupu bol povremeno u donjem dijelu trbuha, neki dan nakon odnosa sam 15-ak min umirala od bolova čak sam mislila otići na hitnu ali smirilo se jeli normalna tako jaka bol ? imam dva poroda i 32 godine sada razmišljam da i izvadim mirenu a imam je tek 1,5 godinu jer štiti me od trudnoće ali ako će mi uzrokovat ciste i ovakvu bol kakve onda koristi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda je puknula cista. Svakako pričekajte menstruaciju a onda nakon nje na kontrolni UZV pregled.

milica011

Postovani,

Bila sam na ultrazvuku i doktorka je uocila da imam ciste unutar oba jajnika tzv policisticne jajnike. Takodje mi je rekla da imam lenje jajnike, upravo zbog tih cisti i da mi zbog njih kasni menstruacija, Zanima me koliko su "opasne" ciste, da li bih zbog njih mogla imati teskoce da ostanem trudna i da li imaju neke vece posledice po zdravlje?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da je moguće.policistične jajnike treba liječiti.
Pročitajte teme o policističnim jajnicima.

Nazad
1 ... 14 15 16 17 18 19 ... 41
Naprijed