Yasmin

Boris3

Poštovani!
Moja supruga uzima pilule yasmin, jako je zadovoljna sa njihovim djelovanjem na PMS, puno se bolje osjeća, ali žali se na pojačan apetit i strašnu nadutost u području trbuha, bez značajnije promjene težine.
Da li će to tokom vremena prestati (tek iih uzima 2 mjeseca) ili bi trebalo možda ućiniti pretrage jetrenih proba ili pak prijeći na druge pilule?Hvala Vam na odgovoru!

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovani,
sve izraženije nuspojave oralnih hormonskih kontraceptiva vezani su obično za prva tri mjeseca korištenja. Pričekajte daljnji razvoj situacije i prema tome se ravnajte. Za sada mi se ne čini da postoji kontraindikacij dalčjnjem uzimanju navedenog kontraceptiva.