Zadebljan endometrij znak trudnoce ili

Mia1234567

Postovani, zadnji ciklusi su mi trajali 26,31,26 dana.Danas 4.mjesec 30 dan i nemam ni naznake pms(nisam naduta,ne boli glava,grudi premalo otekle,lice cisto-netipicno za pms kod mene). 21 dan ciklusa sam imala odnos s prekinutim snosajem.Jucer 29.dan ciklusa kod ginekologa na uzv dobila sam nalaz:UZV TVS uterus u AVF 6×3,3endometrij 17mm u sekrecijskoj fazi,nema znakova gestacije,desno ov 25×16,lijevi ov 25×17.Te mi je ginekolog dao uputnicu za:kks fe urea kreatinin šuk ast alt bil TSH(buduci da sam iz malog mjesta tek za 7 dana cu moci obaviti,iako je ginekolog reko da sto prije donesem nalaz?) Zanima me jel u potpunosti iskljucena trudnoca?I buduci da ginekolog nije vidio nista dal je uopce i mogao jer je odnos bio 21.d.c a 29 sam bila na pregledu.I sto moram praviti ovaj nalaz,da se iskljuci trudnoca ili?Kad mogu praviti test ukoliko sumnjate i na najmanju mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne možete na osnovu iznesenog isklučiti trudnoću. Test napravite nakon 2 tjedna od nezaštićenog odnosa ako do tada ne dobijete menstruaciju.