Zastoj u razvoju ili samo manja beba?

Luny

Trenutno sam u 35 tjednu trudnoće. Bila sam na ultrazvuku i mjere su pokazale da beba više odgovara 34 tjednu.
BPD 83,5=34+0, AC 300=34+1, FL 67,7=34+4.
Na ultrazvuku u 28 tjednu mjere su bile manje za 2-3 dana a u 19 tjednu je sve bilo normalno. Inače nemam nikakvih problema u cijeloj trudnoći.
Doktor mi je rekao da je beba manja i malo se začudio ali je rekao da do poroda više nećamo radit ultrazvuk.
Nadam se da je sve u redu ali me muči što sam u trudničkoj knjižici pronašla da je zapisao i RI a.c.m. 0,84 i RI a.umb 0.66. Znam da se taj faktor rez. mjeri kod zastoja u razvoju pa se sad malo bojim. Nigdje ne mogu naći koji je RI normalan za 35 tjedan trudnoće i jesu li te moje mjere u redu?
Možete li mi odgovoriti koje je vaše mišljnje: manja beba ili zastoj u razvoju?
Ima li zastoj u razvoju kasnije kakve posljedice?
Hvala

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
prema navedenoj interpretaciji nalaza od strane Vašeg liječnika pretpostavljam da nije zabrinut nalazom. Kako su serijska mjerenja najvažnija za procjenu rasta i razvoja ploda, a Vaš liječnik nije uzmnemiren, čini mi se da ni Vi nemate razloga za brigu.