zbunjena

lea_21

eo ovako...imam neredovite menstruacije od samog početka. Prije godinu dana bila sam na pregledu kod ginekologa, ali samo ultrazvukom s obzirom da sam još uvijek bila djevica i nalaz je bio u redu. 5-6 dana prije svake menstruacije grudi mi oteknu i bole me, ali to sve prođe 2-3 dana nakon što ju dobijem. Zadnju menstruaciju dobila sam 30.05. i trajala je pet dana. Grudi su mi i dalje otečene i bol je jača nego inače, a prošlo je nešto više od dva tjedna. Spolne odnose sam imala, ali za to nema razloga za brigu. Zanima me što bi moglo biti u pitanju...hvala

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
ovo što opiosujete spada u blaže iregularnosti povezane s menstruacijskim ciklusom. Ukoliko je UZV nalaz uredan nema razloga za brigu. Ukoliko tegobe budu perzistirale iz ciklusa u ciklus i utječu na kvalitetu Vašeg života i minimalna intervencija hormonskim lijekovima donijet će olakšanje navedenih tegoba.