bol u maternici i jajniku

panicarka1234

Poštovani,
spolne odnose s dečkom sam imala na zadnji dan menstruacije, i slijedeća je kasnila 2 dana, prije koje sam napravila test na trudnoću koji je bio negativan. međutim, nakon menstruacije grudi su mi nekako tvrde i imam čudne bolove u donjem dijelu trbuha, većinom na lijevoj strani. zanima me imam li razloga za brigu i koji bi mogli biti uzroci i mogu li isključiti mogućnost bilo kakve trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna ako vam je došla menstruacija i ako je test negativan.
O uzrocima senzacija u donjem trbuhu postoje brojni uzroci od upale u mokraćnom sustavu, pijesku, kamencu, ciste na jajniku, upale jajnika, priraslica itd.
Sugeriram posjet ginekologu za početak.

ivana808

Poštovani,
menstuaciju bi trebala dobiti 22.10, nemam redovite cikluse, jucer ujutro jako me počela boljeti gornji dio kralježnice, a nočas me probudila neizdrzljiva bol u desnom jajniku, popila sam 2 tablete u razmaku od 2 sata (brufen 400) ali bol se nezamjetno smanjila. Na ginekološkom pregledu prije 7 mj je sve bilo uredu. Zanjih 2 tjedan pijem concor 1,25 zbog previsokih otucaja, ali me doktor opče prakse nije slao kardiologu ni internisti samo je dao tablete.
Sad ta bol u jajniku u dalje traje užasno je jaka kod mokrenja nista me ne pecka ali zbog te boli imam poteskoce sa mokrenjem.
Vaše mišljenje dali bi se trebala javiti doktoru zbog te boli ili da pricekam da dobijem menstruaciju.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javite se liječniku opće medicine.

karlica_123

Poštovani,
Posljednji odnos sam imala 18.9. koji je bio nezaštićen, a menstruaciju prije toga 12.9... Posljednja menstruacija mi je dosla 10.10., ito je bila bolna, inace me nikad nije bolilo toliko... Ima 4-5 tjedna otprilike osjecam bolove koji su prešli s leđa naprijed na donji dio trbuha, prvih desetak dana sam imala izrazito jak svrbež koji je vremenom prestao... Imam i problem s mokrenjem, u noći me budi par puta, a preko dana kad osjetim ne mogu trpiti i moram odmah ići u wc, moram cekati da pocnem mokriti i mokrim jako male količine. Ne znam o čemu se radi, bila sam u ginekologa prije 3 tjedna, redovni pregled, sve je uredu na ultrazvuku bilo.
Ako me možete dalje uputiti o čemu može biti riječ..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom radi se o mokraćnoj upali. Sugeriram da se javite liječniku obiteljske medicine.

Cvicka

Poštovani

Imam bol u desnom jajniku i užasno me bole ledja u donjem dijelu. Imam kao neku vrstu sekreta s tim da izađe samo kao neka voda, i imam bjelicasti iscjedak, pojacan.
Zadnju menstr. sam imala 24.12, s tim da radimo i na bebi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Obratite se ginekologu da se ustvrdi radi li se doista o upali jajnika. Većina žena dođe sa tom idejom da se radi o upali jajnika a tek se rijetkima prilikom pregleda ustvrdi da se radi doista o upali jajnika.

Cvicka

A sta bi jos moglo biti u pitanju da li je moguca trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Upala u mokraćnom sustavu, kamen u mokraćovodu ili pjesak, smetnje probave, divertikuli crijeva, inkarceracija crijeva, unutarnji hemoroidi, vaskularni problemi u maloj zdjelici, cista ja jajniku i sl.

Ivana7575

Dobar dan, mene vec 10-ak dana boli u predijelu jajnika i maternice, bol je ponedad jaka nekad skoro da ne osjetim. Imala sam nezasticen spolni odnos par dana nakon zavrsetka menstruacije, ali nije svrsio u mene. Odmah dan nakon odnosa su poceli bolovi, nemam simptome trudnoce kao npr mucinina povracanje, bolovi u grudima... Prije 2 dana sam primjerila malo smedeg iscjetka ali odmah nakon toga je postao gusti crveni kao menstruacija sa malo ugrusaka, da bi sutradan opet bio smede boje i slabijeg inteziteta. To se pojavilo u vrijeme menstruacije. Zanima me koji je razlog tome? Jeli moguca neka upala? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom radilo se o menstruaciji. Menstruaciju mogu pratiti bolovi i ona ne mora uvijek biti istog intenziteta. Upalu prati gusti iscjedak neugodna mirisa (bakterijska upala) ili bijeli i sirasti iscjedak (gljivice). Ukoliko imate takve simptome javite se liječniku radi pregleda i terapije.