Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lekica, prema opisanom mislim da ne treba pilula za dan poslije.

ane5

Postovani happy
Zanima me da li postoji mogucnost trudnoce... odnos sam imala 12.02.2014 i menstruaciju sam dobila 13.02.2014. i sada mi se desilo da u ovom mjesecu men.kasni 2 dana i nakon sto sam dobila trajala je 2 dana sto mi se nikad nije desilo jer inace je ciklus od 28 dana i trajanje je 6 dana.. test sam napravila u razdoblju ta dva dana men. happy

Marina94

Postovani.
Ovako, zadnji ciklus mi je bio 01.03. Suprug i ja smo imali nezasticene odnose tokom plodnih dana. Od simptoma imam samo mucnine, ali me pece u zeludcu i kada hocu da povratim osecam jaku kiselinu. Grudi su mi nabrekle i jako me bole. A i stomak samo sto osecam nekad grc ili treperenje. I opet smo imali odnose, meni se pojavio beli mlecni iscedak bez mirisa u toku odnosa. Suprug kaze da u toku odnosa kao da udara u neki zid, kao da mi je obozena nekom gumom i izbacuje ga napolje. Sad ne znam sta to moze da znaci. Zakazani pregled kod ginekologa mi je zakazan za 27.03. Pa bih vas zamolila za misljenje. Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ane ako je test negativan ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marina na osnovu navedenog slikovitog opisa zaista ne znam o čemu se radi.

ane5

Hvala na odg.,test je bio negativan ali je kazem vam bio u vrijeme ta dva dana men.pa me zanima postoji li mogucnost da nije bas pouzdan ako je za vrijeme men.?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ane, ne radi se o trudnoći.

Pixie251

Poštovani,
prošli mjesec sam dobila menstruaciju 18.veljače. Menstruacije su mi redovite te mi ciklusi traju po 28 dana. Naime 9.ožujka sam imala spolni odnos u kojem je došlo do pucanja kondoma i dečko je svršio u mene. Menstruaciju još nisam dobila i test je pokazao negativno. Zanima me kolika je mogućnost trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

Sanika0212

Poštovani!
Decko i ja cesto znamo imati nezasticeni odnos, i do sada promaka nije bilo. No medjutim, menga mi kasni danas 20dana. Test sam napravila 12.-ti dan kako mi menga kasnila. Bio je negativan. Ali mi smo i dalje skepticni. Naravno, planiram ginekologu, za koji dan jer nesto ne stima. Ali da vas pitam, za vase misljenje. Nekih simptoma trudnoce imala nisam, osim kraktotrajnih grceva u donjem dijelu trbuha kao i bolovi jajnika. Tjesim se jer to mogu biti simptomi i pred samu mengu. Moram naglasiti da sam u zadnje vrijeme uzasno slabog apetita s povremenim jutarnjim mucninama, ali to zna biti cesto kod mene. Odlucila sam ponoviti test, jer ja i dalje apeliram na mogucu trudnocu. Ako nije trudnoca, sto bi moglo biti? U zadnje vrijeme uzasno sam pod stresom i pritiskom. Nervoza na nivou. Mozda je to rszlog kasnjenja mjesecnice. Ali sve mi to nekako cudno, jer mjesecnice mi redovite i uvijek pred sam njen dolazak pojacanog sam apetita, potrebama za slatkim, osjetljivijih grudi, dok sada toga bilo nije.

Unaprijed hvala na odgovoru!
S postovanjem

I.V

Poštovani,
jako sam zabrinuta. U drugom mjesecu menstruaciju sam imala od 31.2-4.2. Inače mi nisu redovite. Zadnji odnos s dečkom imala sam 22.2., koristili smo zaštitu. Od tada je prošlo 4 tjedna, menstruacija mi je kasnila. Sve do 16.3. sam imala iscjedak bijeli, smeđi. Tada sam dobila menstruaciju, al nije bila kao ostale, jako je slaba. Možda je razlog tome jer sam bila bolesna, pila sam lijekove, a i ovih dana sam jako pod stresom zbog toga. Još imam krvi, ali skroz malo, trbuh me ponekad zaboli. Kondom nije puknuo, a tek me sada grudi bole. Dali je moguće da sam trudna!?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sanika ne radi se o trudnoći. Stres, pcos, cista, upala mogu isto odgoditi nastup menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iv napravite test premda mislim da se ne radi o trudnoći a niti o menstruaciji. Posjetite ginekologa.

mikicca2710

Moj problem je slijedeći: 7. ožujka sam imala odnos prilikom kojeg nam je puknuo kondom (a to smo shvatili na kraju), a 8. ožujka rano ujutro sam otišla u bolnicu na hitnu ginekološku i dobila sam tabletu ellaOne koju sam odmah popila. Menstruaciju sam trebala dobiti 6. ožujka, međutim, još uvijek ju nisam dobila, a prije tri dana sam napravila test na trudnoću PrimaStick i negativan je.
Također je bitno za naglasiti da imam mikropolicistične jajnike, a počela sam uzimati i pripravke željeza (Heferol, 350 mg), možda i to sve može utjecati na kašnjenje menstruacije.
Mene zanima postoji li mogućnost da sam trudna iako sam popila ellaOne i test je negativan?
Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa nije stopostotna zaštita. No kod vas je test negativan stoga se ne radi o trudnoći.
Uz postkoitalnu pilulu menstruacija može kasniti i tjedan dana.

vesppuci

Pozdrav!
problem je sljedeći. Imala sam odnos početkom mjeseca i pukla je zastita. 37 sati nakon odnosa sam popila ELLAONE pilulu. Menstruacija bi mi trebala doć za 3 dana, a ja zadnjih 5 dana imam simptome PMS i pojavio mi se smeđi iscjedak koji isto traje 5 dana, obično nikad nisam imala simptome PMS tako puno unaprijed niti sam imala smeđi iscjedak. Zanima me da li je uzrok iscjedku pilula ili je znak trudnoće, te što je uzrok za mene preranim simptomima PMS-a?
HVALA!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test za svaki slučaj. Prema opisanom mislim da bi ipak menstruacija trbela nastupiti za par dana.

Venera1986

Poštovani!
Menstruaciju sam imala 06.03. Odnose 16.03.
Ciklus traje 27 dana. Točno 5 dana nakon odnosa,imala sam jake grceve u donjem dijelu trbuha, sa lijeve strane.
Zadnja rečenica neznam dali je bila potrebna, ali je još jedna informacija.
Zanima me, postoji li mogućnost da sam trudna?
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je došlo do ejakulacije u rodnici svakako da postoji šansa trudnoće.

ius2

poštovani 14.12. imala sam peting s dečkom, strah me da na njegovim prstima nije ostalo sperme ili predejakulata, penetracije nije bilo, sutradan sam dobila menstruaciju 15.12., prije toga je bila 16.11. iduća menstruacija mi je kasnila 2 dana, dobila sam 17.1. normalnog intenziteta, iduća je opet kasnila 5 dana 20.2. sam dobila, bila je obilnija nego inače, zatim sam dobila sada 22.3. ali je u vrlo malom intenzitetu, gotovo da je i nemam samo prvi dan sam krvarila,drugi dan gotovo ništa, inače imam bolne menstruacije i svaka od ovih je bila takva, pijem ketonal tablete oko 5 komada u 2 dana menstruacije, jedino mi on pomaže da izdržim bol... ugl. moje pitanje nakon što sam pročitala silne komentare da su žene znale imati menstruaciju u trudnoći je je li moguće da sam trudna, vjerujem jedino vašem stručnom odgovoru, nikakvih simptoma trudnoće nemam, imam 22g. unaprijed zahvaljujem na odgovoru! lijep pozdrav