Da li je moguca trudnoca??

Lutein1

Poštovani!
Imala sam mjesečnicu 14.2.2014.,slijedeću još nisam dobila.Seksualni odnos sam imala 22.2.,sa zaštitom,s tim da partner uopće nije ejakulirao.Inače mi ciklusi traju 30-35 dana.Test namjeravam uraditi sutra.Postoji li ikakva mogućnost za trudnoću,iako ja nemam nikakvih simptoma ni za menstruaciju ni za trudnoću,ili je možda riječ o prevelikoj izloženosti stresu i sl?

Hvala unaprijed!

ft16

Postovani ! Jos uvijek mi niste odgovorili na moj upit na prijasnjoj stranici. Hvala !

jedan dečko

dobar dan.
Imam još 1 pitanje.ovako,pošto je njoj to bilo prvi puta,da li je moguće da menstruacija kasni par dana jer se organizam privikava na nešto novo?što savjetujete?

Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lutein mislim da se ne radi o trudnoći ako je bilo sve kao što ste opisali.

Dejan Šakoronja, dr. med.

FT prema opisanom ne bi se trebalo raditi o trudnoći. No s obzirom da vam ista kasni ipak napravite test da se u isto i uvjerite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jedan dečko, neka pričeka tjedan dana da nastupi menstruacija.

nata1p

Postovani,
menstruaciju sam imala od 19.3. - 22.3., nezasticen seksualni odnos 23.3., decko nije svrsio u rodnicu, nego poslije izvjesnog vremena sa strane. Prije naseg odnosa na jedno 1-2 sata takodje svrsio pa me zanima da li je moguca trudnoca ako je ostalo sjemena u njegovom penisu od proslog svrsavanja. Koliko sam ja upucena poslije menstruacije idu neplodni dani. Ali me zanima strucno misljenje. Hvalaa.

jedan dečko

Hvala,puno me to brine..ludim već 4 dana:/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je ciklus redovit, neplodni su dani, te ne trebate brinuti.

nata1p

Ciklusi su mi redoviti, trajanje je od 32-35 dana. Pa da li mi onda dan poslije menstruacije spada u neplodne dane?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

analuni12

Poštovani, ako bi mi mogli odgovoriti na sinocnju poslanu poruku, nisam je slala u neku od ovih tema nego kao novu poruku, bila bih vam jako zahvalna kad bi mi odgovorili. Zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorit ću vam ali ne vidim vaše pitanje.

selmir_SA

Poštovani,
Djevojka ima 17 godina i jako neuredan ciklus npr. u decembru je ciklus trajao 32 dana, u januaru 35 dana, zatim u februaru svega 21 dan, dešavalo se da nekada preskoči cijeli mjesec. Zadnja menustracija je bila 25.02. i traju sasvim normalno po 5-7dana. Zbog neredovnih ciklusa jako nam je teško odrediti plodne dane i rijetko imamo odnose. U ovom ciklusu imali smo jedan odnos 15.03 (18. dan ciklusa), odnos je bio zaštićen (kondom), nisam ejakulirao nikako jer je bolilo pa je taj odnos trajao kratko (5 minuta). Pored toga još 2 puta sam je zadovoljavao prstima. Evo do danas nema menustracije, a danas je 31. dan ciklusa. Ona ima sve simptome da će dobiti već 7 dana, bolove u stomaku, prištiće po licu, nervozna je, ali se baš ništa ne dešava. Tek danas je primjetila svjetlo smeđkasti iscjedak, pa me zanima je li to znači da menustracija dolazi? Da li je potrebno raditi test i zbog čega su joj neredovne menustracije, da li treba posjetiti ginekologa ili će se to vremenom samo regulisati?

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako sugeriram da posjeti ginekologa i napravi pregled, papa test i uzv pregled.
Doći će menstruacija, ne brinite.

sunceee

Postovanje. Prosli mjesec sam imala odnos sa deckom a nakon toga taj mjesec urednu mestruaciju. A evo ovaj mjesec mi kasni. Jel moguca trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ako ovaj mjesec niste bila spolno aktivna.

jedan dečko

doktore,još joj nije došlo,šta da radim?

medo23

Postovani, menstruaciju sam imala 25.12 trajala je 6 dana, ciklusi mi inace traju 30 dana. 13.1. nezasticen spolni odnos, nije ejakulirao u mene. U januaru sam dobila na vrijeme tj 24.1. trajala je 6 dana istog intenziteta, boje. U februaru takodjer 23.2. sam dobila i isto je trajala 6 dana. Poslije toga nisam bila spolno aktivna ali sam u martu cula da su moguce lazne menstruacije u trudnoci. Zbog toga sam duzi vremenski period svakodnevno pod stresom, otprilike vec 15 dana, te mi sad u martu kasni vec 5 dana. Zanima me da li su mi bili plodni dani u januaru kada sam imala odnos. Te je li moguce da sam trudna iako sam imala 2 uredne menstruacije koje su dosle na vrijeme i trajale kao i uvijek. Takodjer moram napomenuti da sam uradila 2 kucna testa te su oba bila negativna. Takodjer operisala sam stitnu zlijezdu. Da li je stres uzrok kasnjenja ili je moguca trudnoca?
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jedan dečko, javite se sutra na pregled.