Da li je moguca trudnoca??

merlina4567

Poštovani,
zadnju mjesečnicu sam imala 18.2. i trajala je do 24.2. Uvijek mi mjesečnica dolazi između 18.-og do 20.-og u mjesecu. Zadnjih godinu i pol imam nezaštićene spolne odnose s dečkom.
Međutim,pazili smo na plodne i neplodne dane jer mi je ciklus uvijek redovit,nema nikakvih problema,nemam bolne menstruacije ni ništa.
No,ovaj mjesec mi menstruacija kasni već 3 dana. Jučer, 22.3.2014. sam napravila Clearblue test i bio je negativan. Stvarno sam već zabrinuta i znam da to dosta uvjetuje psihički izostanku.
U zadnjih mjesec dana nisam bila pod nekim stresom (bar mislim),no dosta neredovito jedem,imala sam upalu mjehura prošli mjesec. Nisam liječila nikakvim antibioticima,već samo UVIN H čajem,utoplila se i tako. Počela sam piti "Solgar" vitamine za kožu,kosu i nokte te vitaminske šumeće tablete. U zadnjih pola godine se dosta borim s aknama,pa sam počela "rješavati" taj problem iznutra upravo s tim vitaminima.
Sad ne znam..da li da ponovim idućih dana test,da se jednostavno smirim ili što? Je li moguće da je ovo gore navedeno uzrokovalo što mi menstruacija kasni?

Unaprijed hvala,
lp!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći, jer je test negativan. Ne treba ga ponavljati.
O uzrocima izostanka pročitajte u ranijim postovima.

jecaP

Poštovani, menstruacija mi je kasnila 11 dana, obično mi se ne dešava da mi kasni toliko pa sam uradila dva testa (prvi test 6.dan nakon izostanka mensturacije, drugi test 10. dan) i oba su bila negativna. Danas mi je treći dan menzesa a krvarenje je mnogo manjeg inteziteta nego uobičajeno. Čitala sam da je moguće da dođe do krvarenja manjeg inteziteta i u ranoj trudnoći, pa me zanima postoji li mogućnost da sam trudna iako su dva testa bila negativna?

jesen

Imala sam menzes 13.3 ,a jucer nezasticeb odnos,dali je potrebna pilulla za dan poslje ,inace mi je redovit ciklus ,unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jeca, ne radi se o trudnoći. Ne brinite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jesen, ako je bilo ejakulacije u rodnici svakako uzmite.

jesen

Hvala doktore na odgovoru ,biloje ,ja mislila da to mi neplodan dan

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

enna2

Postovani,
Na moje prethodno pitanje:
"imala sam prvi seksualni odnos s momkom 7.marta, nakon toga par puta smo ga takodjer imali, nekada bez zastite s tim da on nije "svrsio" u mene, prekinuli smo neposredno prije toga. Moja prosla menstruacija je bila 22.feb. a ovu sada jos nisam dobila, pa me zanima da li postoji mogucnost da sam ostala trudna, iako je momak ejakulirao izvan mene."

Vaš odgovor je bio:
"Enna, svakako da je moguća trudnoća. Kod opetovanih odnosa u spolovilu muškarca ostaje dovoljno sperme neki put dovoljno za oplodnju.
Stoga, napravite test."

Odmah nakon toga sam uradila test, s tim da je to bilo navečer, ne ujutro kako se preporučuje, da li je moguce da test pokaze pogresan rezultat, da li ga trebam ponoviti, sta mogu da ocekujem jer menstruaciju jos uvijek nisam dobila.

Unaprijed Vam se zahvaljujem!

amii_w

Poštovani, ja se ispričavam na učestalom javljanju, no molila bih Vas za još jedno mišljenje.
Naime, posljednju menstruaciju dobila sam 6.2. Ciklusi mi u pravilu traju 40-45 dana, a posljednji je trajao 36 dana. 9.3. imala sam dva odnosa; u prvom je partner svršio u kondom kojeg smo provjerili i sve je bilo u redu. Međutim, tokom idućeg odnosa je kondom ostao u meni i prestali smo čim smo primijetili, no partner nije svršio. Tri dana nakon tog odnosa, točnije 12.3. dobila sam nekakav smeđe-krvavi iscjedak koji je trajao 5 dana. Danas ( 25.3. ) napravila sam ClearBlue digitalni test i pokazao je negativno. Od odnosa je prošlo 15 dana i bio je 47 dan ciklusa. Mogu li eliminirati trudnoću ili po vama postoji sumnja ?
Unaprijed puno hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Amil, ne radi se o trudnoći. S obzirom na neredovite cikluse savjetovao bih vam oralnu kontracepciju za regulaciju istih.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Enna, nema veze što ste ga napravili navečer. Koji je rezultat testa?

enna2

Rezultat testa bio je negativan.

SanjaaD

Imala sam menstruaciju od 21.3 do 24.3 (menstruacija mi normalno traje 4-5 dana), imala sam nezasticeni odnos sa momkom 25.3, on nije svriso u mene, nije uopste svrsio. Da li je mogu da ostanem trudna?

SanjaaD

Imam jos jedno pitanje, izvinjavam se ako sam naporna, al poreban mi je strucni odgovor. Da li je moguca trudnoca ako momak svrsi u rodnicu u vrijeme neplodnih dana?
Unaprijed hvala i izvinite na smetnji.

jedan dečko

poštovani,

prije 24 dana sam imao spolni odnos sa curom i koristio sam durex extra safe.nije bilo ejakulacije samo na kraju ali nije se dogodilo unutra nego vani,na vrijeme,a to nam je bilo i 1. put...aa sad joj malo kasni..to smo napravili 2 dana nakon menstruacije.pa me zanima o čemu se radi,dal moram razbijati glavu ili ne*?

hvala unaprijed :/

ft16

Proslu menstruaciju sam imala 22.02.
Od tada smo ja i decko uvijek imali zasticeni seks te kondom nikada nije puko. Samo jedanput smo imali seks bez kondoma ali jesnosaj prekinut. Danas mi je 33. dan i menstruacija mi kasni 4 dana. Da li je moguca trudnoca ? Bila sam izlozena velikom stres, prestala sam ici u teretanu (a isla sam 5 puta tjedbo po 2 i pol sata ) popila sam 2 ture teskog antibiotika za sinuse..molim pomoc. Unaprijed hvala ! Lp,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Enna onda se ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sanja neće doći do trudnoće niti u jednom slučaju ako se doista radi o neplodnim danima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jedan dečko ako je bilo tako onda ne morate razbijati glavu. Uzroci izostanka su razni, stoga pročitajte malo naše prijašnje postove.