Da li je moguca trudnoca??

doroteaa01

Poštovani, 22.dana ciklusa sam imala nezasticen spolni odnos, po mojoj racunici to bi trebali biti neplodni dani. Dali postoji mogucnost trudnoce? Ciklusi su mi inace redovni 30-31 dana prosjek.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djevojko kod vas se nikako ne radi o trudnoči. Vama savjetujem edukaciju i sugeriram da ne stupate u spolne odnose još jedno vrijeme jer niste spremni za tako nešto.

MissSmoochieCa

Poštovani, zanima me da li je moguća trudnoca u ovome slučaju. Naime imala sam spolne odnose tokom plodnih dana bez zažtite, ali nije ejakulirao u mene, izvadi uvijek sec prije ali smo imali više puta za redom odnos... menstruaciju sam trebala dobiti 22. no medjutim dobila sam ju ranje 18. ali nije bila kao uobičajena, trajala je 3 dana i više kao da je bila sama krv razrjedena. Zadnjih par tj me boli glava i par puta sam povracala te imam bolove u stomaku kao pred menstruaciju ( iako ju trebam dobiti tek 16-17)
i primjetila sam bijeli iscjedak u zadnjih par dana.. da li je ipak moguće da sam trudna ? Hvala unaprijed ! LP

ursullaa

Poštovani,ispričavam se na smetnji. Imam vec zadnja dva dana simptome menstruacije(bol u donjem dijelu trbuha) ali ona nikako ne dolazi. Zadnja m.je bila 29.12.,imala sam odnos13.1(nezasticeni,nije ejakulicije u meni) znam da su to vec plodni dani. Imam zadnja dva dana i obilan iscjedak i mokraca mi je tamno zute boje. Preselila sam u drugu drzavu pocetkom 12.mjeseca a u prvom sam pocela raditi kao sobarica i jos se privikavam na posao pa sam pod malim stresom. Sutra cu napraviti test na trudnocu,ali da li je moguca trudnoca u ovom slucaju?

nikola97

Postovani, imao sam odnos sa devojkom 26.1. bio je rizican, treba da dobije 9.1. ako dobije, da li ima mogucnosti da je trudna?
Hvala

Noha3593

Postovani, trebam da dobijem 25. a prije toga sam imala sa deckom nezastiteni odnos ali nikad nije ejukalirao u rodnicu i prije svakog sljedeceg odnosa bi se okupao, 25. smo imali odnos i usljed odnosa sam pocela da krvarim i pomislila sam da sam dobila, krvarenje je bilo intenzivno i obilno ali vec sutra je stalo i samo se pojavljuje rozi iscjedak i tako i dalje traje. Da li imam razloga za brigu? Hvala na odgovoru.

luluma

Poštovani doktore Šakoranja, zadnju menstruaciju sam imala 29.12.2015 godine, koja je trajala kao i obicno 6 dana. Ciklusi su mi 28-30 dana, te mi nikad ne kasni menstruacija.
13-og 14-og i 15-og dana ciklusa sam imala plodne dane te samim time i nezastićeni spolni odnos sa ejakulacijom u rodnicu, nakon desetak dana od odnosa pojavio mi se svijetlosmeđi iscjedak kojeg je bilo vrlo malo, taj iscjedak je trajao 4 dana, pa ga nije bilo 2 dana, pa se sad opet pojavio 28.1.2016, uz taj iscjedak imam bolne grudi i osjecaj punog zeluca ujutro i navecer (mucno mi je). Iako mi se ponekad znao pojaviti taj smedi iscjedak pred menstruaciju, on svejedno nikad nije bio tako oskudan kao sad niti da bi stao pa ponovno se vratio. Menstruaciju sam trebala dobit 27.1.2016 ali je jos nema. Zanima me da li je moguća trudnoća ili će menstruacija ipak doci, te koji bi moguci bio uzrok sudeći po tom iscjedku? Zahvaljujem

Antonia11

Poštovani,
Zadnju menstruaciju sam imala 17.12 i do sada su mi uredne, 28 dana ciklus, 5 dana trajanje menstruacije. Ova sadašnja menstruacija kasnila je 10 dana. Taj mjesec spolni odnos bez ejakulacije uopće i bez zaštite sam imala 22.12. Išla sam i na skijanje u drugu državu i promijenila 2 mjesta boravka. Menstruacija koju sam dobila 24.01 je na početku bila skoro pa crna, nakon toga je počela crvena krv s ugruscima i trajala je do danas ali ni približno količinski i bolno koliko moje protekle menstruacije. Nakon 5 dana kašnjenja menstruacije tj 27 dana od odnosa sam napravila 2 testa na trudnoću i oba su bila negativna. Inače imam i hipotireozu uz euthyrox 25. Od simptoma prisutni su grčevi u trbuhu kao nekakve kontrakcije mišića na lijevoj strani i konstantno podrigivanje. Zanima me trebam li strahovati od trudnoće i u čemu bi mogao biti problem ? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Misssmoochica napravite test premda ne mislim da se radi o trudnoći u vašem slučaju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ursula prema vašem opisu mislim da se ne bi trebalo raditi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikola ako dobije naravno je da se neće raditi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Noha pram opisanom ne. Vjerovatno je krvarenje uzrokovano ozljedom rodnice tijekom odnosa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Luluma prema opisanom moglo bi se raditi o trudnoći. Napravite test za početak.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Antonia imali ste menstruaciju, ne vidim problem. Koji su uzroci kašnjenja bili pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

zabrinuta_2

Poštovanje, imam 22 godine i veoma neredovite cikluse u zadnjih par mjeseci od 28-40 dana. Pred par godina dijagnosticirani su mi policistični jajnici. Menstruacija mi dolazi najčešće oko 34-35 dana, no jako rijetko prelazi 40. dan možda eventualno jedanput godišnje. Zadnju menstruaciju sam imala 11.12. a rizične spolne odnose 19.12, 26.12 i 1.1. Imala sam sukrvavi iscjedak otprilike 17. dan ciklusa koji je trajao tri dana što mi se nikad nije desilo. Obično sam znala dobiti smeđi iscjedak no on bi se samo pojavio i nestao u roku par sati. No, ovaj mjesec izostali su mi i pms simptomi obično ih počinjem dobivat već oko 23,24 dana ciklusa no ništa. U zadnji tjedan dana postala sam naduta, bradavice su mi osjetljive, nervozna sam, povećan mi je apetit itd. dakle mogu reć da sam u PMS-u ali ne tako jakog intenziteta kao i inače. To mi je odmah postalo sumnjivo i napravila sam test na trudnoću i to njih 4 različita, zaključno zadnji test 46. dan ciklusa na prvi jutarnji urin koji je bio negativan. Otišla sam kod ginekologice koja mi je uzela bris i papu, te obavila ultrazvuk. rekla je da su mi jajnici okej, no da primjećuje zadebljanje sluznice maternice otprilike 10-11 mm što je karakteristično u trudnoći a i predmenstruaciju te mi je ponudila da napravimo još jedan test, no nakon što sam joj rekla da sam dan prije radila već jedan koji je bio negativan rekla je da nema onda smisla da ga radimo. Pitala me dali hoću pričekat ili potaknuti krvarenje, rekla sam da želim potaknuti te mi je prepisala 2x10 Duphaston tablete, ovo je moj prvi susret s ovakvim tabletama i danas mi je drugi dan što ih pijem. Osjećam da mi je PMS postao intenzivniji i počela sam dobivati malo obilniji bijeli iscjedak što obično i dobivam pred menstruaciju. No ni sama više nisam sigurna. Da napomenem borim se sa candidom već jako jako dugo dobivam ju skoro svaki mj i nikako da je se riješim a sredinom prošlog mjeseca sam imala žarenje i peckanje pri mokrenju no to je prestalo unutar nekoliko dana. Ginekologica mi je rekla da bi trebala dobiti menstruaciju nakon 10dnevne terapije no ako dobijem unutar terapije da prestanem s korištenjem. Mene zanima dali da uopće ponavljam test na trudnoću ili da se opustim i pričekam menstruaciju? Jer jako sam nervozna i nemogu spavati jer razmišljam o tome 0-24... Zahvaljujem na odgovoru.

doroteaa01

Poštovani, vec sam stavila ovdje jucer pitanje pa ste zaboravili odgovoriti na njega

Poštovani, 22.dana ciklusa sam imala nezasticen spolni odnos, po mojoj racunici to bi trebali biti neplodni dani. Dali postoji mogucnost trudnoce? Ciklusi su mi inace redovni 30-31 dana prosjek.

Edysaa

Postovani doktore
Imala sam odnose 31.12 . Sa obzirom da menstruacija ķja je uslijedila 10.01 nije bila obilna kao inace napravila sam test za trudnocu 17 dana nakon odnosa. Bio je negativan. Ali sa obzirom da je ovulacija bila 23.01.je li moguce da test nje tacan ?
Hvala Vam!

miss_sunshine19

Poštovani,

jučer (28.1) imala sam zaštićeni spolni odnos bez ejakulacije, 13. dan ciklusa. Uzimala sam pilule od prosinca 2014. do studenog 2015. godine. Posljednji ciklus trajao je 30 dana. Postoji li šansa za trudnoćom i je li potrebna pilula za dan poslije?

podstrahomstalno

Postovani,ciklus mi traje od 29-33 dana.Zadnju men sam imala 02.01,dva dana prije toga sam imala nezasticen odnos bez ejakulacije ikako,i onda 8 dan ciklusa sam imala odnos talodje nezasticen dva puta u toku noci,ali je ejakulirao van mene.Trebam dobiti 03.02,medjutim vec 6 dana na papiru poslije male nuzde vidim skroz svijetlo rozi iscjedak,i malo ga bude i na dnevnom ulosku ali mozda jednom dvaput dnevno,ne svaki put.Strah me je trudnoce,inace ne prakticiram sex u plodnim danima,a i u ostalim koristimo kondome samo eto sto se ta dva puta desilo bez kondoma.Da li je moguca trudnoca,jako me je strah.Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zabrinuta prema opisanom ne radi se o trudnoći. Nastavite s Duphastonom do dolaska menstruacije.