Duphaston

Philips 55

Poštovani,
liječnik mi je propisao Duphastone tablete radi regulacije ciklusa i policističnih jajnika, a sve u svrhu ostvarenja zaćeća. Savjetovao mi je da s uzimanjem počnem iza ovulacije jer će mi, ukoliko počnem uzimati prije, spriječiti ovulaciju. Posljednja tri ciklusa traju mi 34 dana pa me zanima koji dan je najbolje početi piti tablete te smijem li ih piti 7 dana, a ne 9?Naime,ako ih počnem piti prerano spriječit ću ovulaciju, a ako počnem prekasno produžit ću si ciklus i samim time teže će mi biti odrediti plodne dane,tj. ovulaciju. Što mi preporučate?Zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije istina da će vam spriječiti ovulaciju. Uzimajte ih od 16.do 25.dana ciklusa.

www

Poštovani,

pijem Duphaston već tri mjeseca zbog laganog krvarenja (više iscjedak) i boli u vrijeme ovulacije, pa imam iscjedak prije mentruacije pa zbog bolnih menstruacija. Pijem ih od 12 dana ciklusa do 21 dana. Po jednu tabletu ujutro i navečer.
Tek sada nakon tri mjeseca mi je bolje. Smijem li ih koristiti i dalje i koliko dugo? Da li bih trebala piti duže u ciklusu(odnosno počet ranije) jer pijem od 12-tog dana a znala sam krvarit već 9 dan ciklusa znači prije ovulacije. Sad krvarenja nema.

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete nastaviti s uzimanjem ili prijeći na oralne kontraceptive u dogovoru s vašim ginekologom.

jasmina0509

Postovani, pijen dufastone zbog regulacije ciklusa i ostvarivanja trudnoce. Moj gin je rekla da pijem od 11-25 dana ciklusa. To traje vec 6 mj,trudnoca nikako. Sad na puno mjesta vidim da bi dufastone trebalo piti nakon ovulacije, a moja je, po trakicama za njeno otkrivanje bila 18 dan. Koji je vas savjet? Je li moguce da do trudnoce ne dolazi jer pocinjem dufastone piti prije ovulacije? Zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Duphaston ne koči ovulaciju. Dakle mislim da je terapija u redu i adekvatna.

dina2909

Poštovani,

dr. mi je dala duphaston da ga pijem 10 dana (od 17 do 26 dana ciklusa), radimo na začeću. ciklus mi je počeo 26 (ali se taj dan broji u dane ciklusa ili brojim od 27) pa onda 17 dana? pošto mi je tsh 2,61 dali su mi euthyrox da pijem u jutro na tašte. koji od te dvije tablete da pijem prvu u jutro i koliko treba biti razmak između njih?
hvala
lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prvi dan menstruacije je taj kad dobijete menstruaciju. Prvo pijte lijekove za štitnjaču pa nakon koji sat Duphaston.

dina2909

poštovani,

evo pijem četiri dana duphaston, naručena za mpo u 09/15. jedino me sada zanima jučer i danas u jutro mi je počeo bijeli gusti, kremasti iscjedak bez mirisa i gaćice su mi sve bile mokre, zašto se sada povajio takav iscjedak?
hvala
lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno od upale u rodnici.

dina2909

puno hvala. to je trajalo taj puta i više se nije ponovilo, ali ciklus mi je inače 26 dana, danas je 29 dan, a ja još uvijek nisam dobila pravu menstruaciju. prekjučer mi se na dnevnom ulošku pojavila kravava mrlja (tamna) i nakon toga žuto, jedini je bilo krvavo malo kada sam se birsala na papiru. dali je moguće da uz duphastone i dalje imam spoting ili bi to možda bilo inpatacijsko? bojim se još raditi test da ne brazam a ciklus je tek u dolasku, ali opet pijem tablete da nemam ta krvarenja prije ciklusa pa sam na iglama.
puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brzate. Napravite test.

lorka1809

Postovani!! Znaci pocela sam pit duphaston prosli mjesec radi neredovne menstruacije..prosli mjesec mi je bila menstruacija crna, a ovaj mi je trajao 3 dana normalno i nakon 3 dana se pocela vec smanjivat..inace mi traje 7 dana..pa me zanima dal je to normalno da je oskudnija od duphaston?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da, od duphastona je oskudnija.

Tockica78

Je li potrebno piti Duphaston u slučaju prethodne trudnoće koja je završila spontanim?
Do kojeg se tjedna preporučuje?
Ja sam u 14.tjednu i ne znam je li ga potrebno dalje uzimati.
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte ga do 20. tjedna.

pselma96

Zdravo!

Pila sam duphaston tablete, i doktorica mi je danas propisala Bromocriptine 10 mg 1/2 uvece, ali nisam cula koliko dana trebam piti te tablete, jer mi je ponovna kontrola za mjesec dana, i kontrola PRL. Da li ih moram piti tih mjesec dana svaku noc..? Lijep pozdrav i naprijed hvala!

Miwe

Postovani,nakon zadnje popijene tablete duphastona cekam menstruaciju,danas 6.dan.problem je u tome sto sam u cetvrtak imala smedi iscjedak(uglavnom kod brisanja)i lagane grceve ko da cu dobiti da bi ga jucer bilo sve manje ko da je kraj menstr.a ne pocetak a danas ga uopce nema.napravila sam test na trudnocu neg.neznam dal je prerano raden.ciste mogu iskljuciti jer sam u tom ciklusu bila na uzv uglavnom samo pco izgled.neznam od cega taj smedi iscjedak,zbog cega kasni koji bi mogli biti uzroci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pselma , morate.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Miwe uzrok kašnjenju je pcos.