Duphastone

Kumica1

Hvala na odg. Za analizu hormona cekam ciklus. Ali moze li izostanak menstruacije evo vec 12.dan biti zbog produzenog krvarenja od mjesec dana koje sam prethodni ciklus imala? I postoji li nacin za lijecenje lose funkcije jajnika?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, produženo krvarenje prošlog ciklusa nije razlog izostanka menstruacije. Nije problem ukoliko menstruacija izostane (npr. kod anovulatornog ciklusa), nego ukoliko nakon terapija gestagenima ona ne nastupi. Anovulacija nastaje uslijed blaže hormonske neravnoteže, a izostanak menstruacije nakon terapije gestagenima može biti posljedica ozbiljnijeg hormonskog poremećaja. No, bez nalaza hormona možemo samo nagađati zbog čega se to desilo.

daniela2808

postovani,od kojeg dana ciklusa se pije Duphaston sa ciljem ubrzanja mjesecnice ? i koliko tableta dnevno se pije ? hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uobičajeno je uzimanje Duphastona od 15. do 25. dana ciklusa. Dva do tri dana nakon prestanka terapija nastupa menstruacija. Uzima se 2x1 tableta.

Kumica1

Poštovani,
2 i pol godine nakon poroda (prethodno smo 3 godine pokušavali, reguliran PCOS duphastonima i inofolicom) opet muku mučim sa produženim menstruacijama, ponovno radimo na zatrudnjivanju.
Naime, mjesec dana mi je trajalo nepravilno krvarenje, gin mi je prepisala duphaston 3x1 10 dana. Nakon 3 dana je krvarenje stalo, nakon toga imam tu i tamo sukrvav iscjedak, samo na papiru. Danas mi je 8.dan pijenja duphastona, znači do nedjelje.
Moje pitanje je zašto je ta sukrvica prisutna, dali duphaston ne djeluje?
Dali da još ta 3 dana pijem 3x1 ili mogu smanjiti na 2x1 kako mi prestanak nebi bio nagal?
Zadnji put sam dobila 2x1 15 dana, sada 3x1 10 dana, nije li 3x1 malo previše?
Lijepi pozdrav