Ella one

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupila. Neće doći do trudnoće.

soontobeDr

Postovani, zadnju menstruaciju sam dobila 23.3., te sam 3.4. imala odnos, i 4.4. popila ella one tabletu, i jos uvijek nisam dobila menetruaciju, uradila sam 3 testa prosle sedmice i bili su negativni. Da li je mogice da je doslo do trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Može kasniti do tjedan dana zbog pilule za dan poslije.

gdjica_t

Imala sam menstruaciju 20.12.2017,odnos sa momkom 2.1.2018.,imam redovni menstrualni ciklus koji traje 28 dana,popila sam ella one otprilike 40 h poslije odnosa,ako je ovulacija nastupila prije uzimanja da li to znaci da mogu zatrudniti i da li tableta utice na trudnocu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, EllaOne spriječava ovulaciju, ali i implantaciju zametka u materište ukoliko je došlo do oplodnje. Ipak, od 100 žena koje su uzele tabletu 2 će zatrudnijeti, što znači da zaštita nije 100%.

tinatin744

Poštovani,

nemam redovite odnose ali na dan kada pretpostavljam da je trebala biti ovulacija imala sam kratko nezaštićeni spolni odnos, nije bilo ejakulacije u rodnicu međutim s obzirom da su plodni dani sljedeći dan nakon 12-14h popila sam tabletu Ellaone. Kolika je mogućnost trudnoće bez obzira na popijenu tabletu i s obzirom da nije bilo ejakuliranja u rodnicu nego van nje nakon nekih 3,4 minute. Zabrinuta sam jer je zbog neredovitog ciklusa moguće da je baš taj dan ili dan prije bila ovulacija. Hoće li tableta djelovati? Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenome ne postoji mogućnost trudnoće.

tinatin744

Poštovani, nastavno na prethodni upit molim vas informaciju kolika je u navedenom slučaju vjerojatnost trudnoće s obzirom na mogući dan ovulacije ali bez ejakuliranja u rodnicu i popijenu tabletu ella one? Hvala

tinatin744

Poštovani, nastavno na prethodnu poruku. Molim vas kolika je vjerojatnost trudnoće u navedenom slučaju ako je nezaštićen odnos eventualno bio u na dan ovulacije (što ne znam zbog neredovitih ciklusa) a s obzirom da nije bilo ejakuliranja u mene i popila sam ella one? Hoće li ona biti beskorisna ako je ovulacija nastupila? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Tableta blokira ovulaciju, ali ako je do nje već došlo, tableta remeti idealnu hormonsku ravnotežu potrebnu za oplodnju i implantaciju.

tinatin744

Poštovani, dakle dobro sam postupila što sam popila tabletu? prema Vašem mišljenju neće doći do trudnoće nikako? Hvala još jednom

tinatin744

Poštovani, još samo da se nadovežem. U slučaju da je bilo ejakulacije u rodnicu na dan ovulacije a popijena je ella one tableta nakon 12-14 sati hoće li ona djelovati na način da spriječi trudnoću? Molim vas odgovor na prethodnu i ovu poruku i to će biti to happy Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Tableta bi trebala spriječiti trudnoću, ali zaštita postkoitalne kontracepcije nije 100%. Računa se da od 100 žena koje su je uzele 2 ostanu trudne.

tinatin744

Poštovani, hoće li test na trudnoću biti vjerodostojan 10-12 dana nakon odnosa bez obzira na popijenu ella one tabletu? Hoće li tableta što poremetiti? Također vas molim informaciju koji kućni test bi preporučili kao najpouzdaniji? Hvala još jednom.

Ivo Balenović, dr. med.

12 dana nakon odnosa test će biti 99% pouzdan. Clearblue je vrlo osjetljiv na beta hcg.