escapelle pilula

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, šansa za trudnoćim je mala. Pričekajte da dođe menstruacija.

bimba7

Postovani, zadnju menstruaciu sam imala 22/10/2012. Odnos sam imala 30/10/2012 gdje nam je puknuo kondom bez ejakulata i 24sata nakon sam popila escapelle. No medutim slijedeci odnos je bio 01/11/2012 gdje se isto ponovilo, no nismo shvatili da je pukao do pred kraj, kada je moj partner shvatio da ga kondom zateze i popila sam jos jednu escapelle tabletu nakon 24 sata. Ovakva situacija mi se nikada nije desila i da li imam razloga za brigu?
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate.

czvdskv

pomagajte! imao sam odnos sa devojkom i pukao je kondom i ja sam svrsio u nju! ona je popila escapelle pilulu odmah posle pola sata. kolike su sanse da ostane trudna ? pritom joj je 6 dan menstruacije,ciklus se jos nije zavrsio

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikakve. Nije ni trebala ništa piti. Ako je ciklus redovit, 6. dan je neplodan.

iva123

12 sati nakon rizicnog odnosa sam popila tabletu, i dobila sam nakon 8 dana, a trebala sam tek za 15-16 dana. i od dana kad sam dobila (8. februar) mi jos uvijek traje a danas je 17 februar. Neko vrijeme ni je bila svijetla krv i rijetka, ali mi je neko vrijeme i bilo tamno, skoro crno i gusto. I na prekide, jedan dan mi ide normalno, drugi dan manje i sve tako. Dali je moguce da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna.U ovisnosti u kojem dijelu ciklusa koristite postkoitalnu kontracepciju obično dva krvarenja jedno nakon sedam dana i jedno u vrijeme menstruacije.
Neki put jedno uslijedi za drugim. Dakle to je razlog a ne trudnoća.

AthenaAthena

Postovani,
poslednju menstruaciju sam imala 13.01.
Medjutim imala sam nezasticeni odnos 30.01. i decko je svrsio unutra. Odmah nakon sat i po sam popila escapelle tabletu ali do danas nisam imala nikakve mucnine niti izazvano krvarenje a danas je 11 dan od kako sam popila tabletu.
Da li postoji mogucnost da je u pitanju trudnoca ili mogu najkasnije do 13.02. ocekivati menstruaciju?
obicno dobijam na 29 dana. Da li je obavezno krvarenje unutar 10 dana? Hvala unapred...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Menstruacija bi trebala nastupiti u očekivano vrijeme.

Marija Magdalena

Postovani Doktore,
Poslednju menstruaciju sam imala 11-tog ovog meseca, zadnji dan menstruacije (juce) 15-tog imala sam nezasticen odnos. Trajanje ciklusa 25 dana. S' obzirom da u ovom trenutku ne bih zelela da ostanem u drugom stanju, mozete li mi reci sledece:
Kakve su sanse za trudnocu? Trebam li uzeti pilulu za dan posle?
Hvala unapred
Srdacan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate uzeti pilulu za dan poslije.

jasna77

postovani, imala sam mestruaciju 1.04. posle toga 10.04 imala sam odnos s deckom i tokom zavrsteka puko je kondom al on nije "zavrsio" u mene izvadio je na vreme i po ledijima me isprskao al zato sto je kondom pukao al opet nismo bili sigurni da je nesto ostalo pa sam uzela escapelle posle 36h i to u 8 sati ujutro 11.04., povracala sam tek uvece oko 20h a pritom sam i videla sutra dan ujutro neki blagi icedak boje trule visnje nesto malo.. par kapi a opet mi je bilo samo mucnina tek mi je danas prestala mucnina.. al nisam is u WC da piskim vec 3 dana a pijem vode normalno.. htel sam da pitam dal je to sve ok ? dal treba da brinem? hvala vam u napred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve je u skladu sa situacijom. Neće doći do trudnoće prema opisanom.

venusofthenight

Postovani,
U subotu 24.09 sam imala odnos sa deckom,zasticen,ali desilo se to da se prezervativ raspao ...odmah sam otrcala do apoteke kupila escapelle pilulu i popila je istog momenta (znaci 20-ak minuta posle odnosa)CIKLUS mi je bio zavrsen 19.09 a sledeca menstruacija treba da mi bude 12.09
Da li ce pilula delovati ? Da li imam potrebu za strahom?Danas 25.09 mi je bilo malo vrtoglavo sve a tek sam juce popila pilulu.
Sem nervoze i male glavobolje i vrtoglavice nicega nema....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djelovat će.

venusofthenight

Postovani,
Da li je ok da mi se pojavi braon iscedak i krvarenje nakon 6 dana od uzimanja escapelle pilule? Da li da to racunam kao ciklus ili da sacekam jos 1 ipo nedelju do dana kada bi trebalo doci Menga?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je od pilule za dan poslije. Menstruaciju trebate dobiti u očekivano vrijeme ili uz tjedan dana kašnjenja.

venusofthenight

Meni ovo izgleda kao prava menstruacija ,cak me i jajnici bole kao kad je imam.
Mada,posusacu vas,hvala u svakom slucaju happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.