Genitalni herpes?

niever

Puno Vam hvala, znači mi puno vaš odgovor...Imam još nekoliko pitanja...ukoliko se podigne imunitet( uzimanje matične mliječi i dobre prehrane) i dovede u dobru fizičku formu da li se na taj način može može smanjiti mogućnost nastajanja recidiva, tj.kolika je mogućnost kod muškaraca i žena od recidiva i trebamo li se toga bojati? Da li to može utjecati na moju plodnost, tj.na trudnoću jednog dana? Također me zanima kada nakon što mi zarastu ranice mogu ponovno u more i na sunce? Puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Generalno ne utječe na plodnost.

armin1984

postovanje.imam jedan veliki problem.supruga mi je dobila herpes zoster po tijelu znaci po glavi vratu i djelimicno po ledjima na vratu su najveci plikovi,kaze da nikad nije bolovala osip ili kozice i konstatovali su da je vjerovatno od pada imuniteta,pocela je da pije neke tablete medjutim ona je to dobila u trudnoci krajem treceg i pocetkom cetvrtog mjeseca.ginekolog koji je vodi kaze da postoji mogucnost da beba dobije taj virus i da ima neke anomalije i da je na nama da odlucimo da li da zadrzimo bebu.posjetili smo jos par doktora koji su iasto rekli da postoji rizik i sad smo u velikoj dilemi pa me interesuje sta vi mislite da li moze to da utjece na plod.hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

marko123456

zanima me, da li je ovo mozda genitalni herpes?
http://i58.tinypic.com/2ed1kx2.jpg

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema slici mogao bi biti. Konzultirajte i dermatologa na našim stranicama.

martina1004

Poštovani,

zanima me da li je moguć prijenos herpesa s usne (lica) na genitalno područje autoinokulacijom? Točnije, zanima me postoji li mogućnost zaraze HSV-om tipa 2 ukoliko smo nakon mogućeg dodirivanja usne na kojem je trenutno aktivan HSV-1 (drugi dan ponovljene infekcije) pola sata kasnije dirali vanjski dio genitalija? Ukoliko je odgovor pozitivan, da li se simptomi očekuju također kroz 3-8 dana?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da šansa svakako postoji. Inkubacija je ta koju ste napisali.

mile202

Poštovani pojavilo mi se ovo na glavicu penisa, mislim da su bili prije sitni plikovi koji su nestali,no crvenilo se nije povuklo. Dali bi to mogao biti Genitalni herpes? Te Za par dana moram ici na sistematski na kojem provjeravaju bas sve cak i spolne bolesti, molim vas recite mi dali je moguce proci sa Genitalnim herpesom,ako je uopce on u pitanju.

http://i65.tinypic.com/zx9ok0.jpg

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o genitalnom herpesu. Možete na sistematski i neće biti problema.

mile202

Hvala vam doktore. Mozete li mi reci kako to lijeciti? Posto nisam u mogucnosti ici doktoru i ogranicen sam sa mogucnostcu kupnje krema i lijekova posto se nalazim i Afghanostanu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Potrebno bi bilo uzimati aciklovir tablete na usta i kremu za lokalno, da se brže pospiješi nestanak istog. No ako se ne liječite prilikom prvog izbijanja istog, veća je šansa za recidive koji mogu biti učestaliji. Ako se ne liječite promjena će ionako proći sama kroz 10-tak dana. Dokle imate pomjene na spolovilu infekciozni ste za druge ako ćete imati odnose. Stoga sugeriram apstinenciju od odnosa dokle god su promjene prisutne.

MarielaaleiraM

Poštovani,

imam nekoliko pitanja veznih na temu genitalnog herpesa. Naime, prije dva mjeseca mi se pojavilo crvenilo i bolovi u preponama i na genitalnom podrucju. Kada sam otisla na pregled kod ginekologinje ona mi je rekla da imam genitalni herpes. Ne znam kako je moguce da sam ga dobila sada jer nisam seksualno aktivna vise od 6 mjeseci, niti sam ikada prije imala simptoma ikakvih. Prepisala mi je kremu i tablete i to se povuklo sve nakon 4 tjedna. Utih 4 tjedan prisutno je bilo crvenilo, mali prištići, crvene kvržice i svrbež, nisu se pojavljivali mjehurići kako znaju opisivati i kako sam viđala na slikama. Moja ginekologinja mi iz nekih razloga nije previse toga objasnila niti me uputila u tu meni novu bolest, pa se obracam vama za pomoc i informacije.
Kao prvo, zanima me je li moguce da dobijem genitalni herpes bez ikakve seksualne aktivnosti sa drugom osobom?
Koje mjere opreza treba imati od sada kada se budem upustala u seksualnu aktivnost sa partnerom? Je li prezervativ najbolje rješenje i je li obavezan uvijek? Pri tome mislim i na daljnju buducnost i začeće djeteta
Koliko je zarazno i na koji nacin bi se moglo prenijeti sa mene na partnera? Je li moguce da se partner zarazi i samo oralnim putem ili dodirom mojeg genitalnog podrucja?

Zahvaljujem unaprijed.

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pročitajte ove odgovore vezane uz genitalni herpes. Prema opisanom mislim da se ne radi o genitalnom herpesu. Isti se povuče vrlo brzo a ne kroz 4 tjedna.
Sugeriram da napravite serologiju na herpes virus.

Kuzman123

Poštovani mislim da sam vam postavio pitanje na krivom mjestu pa ću opet ode.znači imao sam nezaštiçen spolni odnos prije 11 dana,nakon toga mi se pojavilo učestslo mokrenje i peckanje na korjenu penisa kada bih namazao cannestenom.također znam imati tijekom dana nalete vrućine odnosno temperature,ne prelazi 37,1.prije dva dana mi se pojavilo 4,5 točkica oko korjena penisa koje nekad tu budu a nekad se povuku.zanima me da li se tu radi o genitalnom herpesu.hvala i lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javite se s vašim pitanjem dermatologu.

karla66

Pozdrav. Prije 2 dana ginekologinja mi je dijagnosticirala genitalni herpes, dakle imam mnogo mjehurića oko vaginalnog i analnog otvora te na vanjskim usminama. Dala mi je kremu Herplexim i rekla da mazem dok ne prodje, te rekla da najmanje 3 mjeseca pijem beta glukan, no njega si ne mogu priuštiti. No, bol i pečenje su neizdrživi, ne mogu mokriti, jedva sjedim i ne mogu obući ni najšire hlače koje imam. Imate li kakav savjet kako ublažiti te tegobe dok ne prođe, jer ne vjerujem da ću izdržati ovako još tjedan dana. Također, nanošenje kreme užasno peče, pa me zanima je li uopće vrijedno mučiti se s tim 5 puta dnevno? Hvala!

karla66

Također (nastavak prethodnog pitanja), sutra trebam dobiti menstruaciju, no grozi me sama pomisao na dodir menstrualne krvi s mjehurićima. Preporučate li mi uporabu tampona ili uložaka? Što mi je uopće činiti, bol je uistinu strašna, a nikakve tablete, pa čak ni brufen, mi nisu pomogli.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebala vam je dati i terapiju na usta paralelno s kremom. Nažalost koža je oguljena i to jako peče i boli .
To će trajati nekoliko dana dok ne epitelizira. Probajte u apoteci tražiti tekući puder s anestezinom pa probat malo s tim tretirat.