ginekologija

emina8

Uredu,

hvala Vam puno na ljubaznosti happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

emina8

Poštovani doktore,

ponovo imam pitanje za Vas,jer je moj ginekolog na godisnjem odmoru trenutno,

Pila sam ove tablete Dabroston kako mi je receno od 20 dana ciklusa, 5 dana 2x1,u ponedeljak navecer sam popila zadnju.

Da li je moguce da me grudi bole od tih tableta??? Natecene su vec dva tri dana i jako bolne,i prije su me bolile ali ne ovako.

Povremeno imam lagane bolove u dnu stomaka,kad da ocekujem menstruaciju,s obzirom da su mi ciklusi u zadnje vrijeme neredovni.
Zadnji ciklus je bio 12.07,prije toga 08.06.

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da smetnje koje imate su od terapije. Ne brinite.

emina8

Hvala Vam puno,

bas sam se zabrinula jer me nikad nisu ovako boljele,ali sad sam mirnija.

Jos jednom hvala na ljubaznosti...sve pohvale za Vas.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

emina8

Poštovani,

izvinjavam se ako sam dosadna,ali stvarno ne znam sta da radim..

Grudi me uzasno bole,menstruacije jos nema :/ u ponedjeljak navecer sam popila zadnju tabletu,a zadnji ciklus je bio 12.07(smedji iscjedak),a 13.07 prava menstruacija.

Da li da stavljam neke obloge na grudi?? Natecene su,jako bolne,cak su i vene malo izrazenije... ili da popijem neku tabletu za bolove??

Hvala vam i izvinite jos jednom...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite tabletu za bolove i hladne obloge.

emina8

Doktore,jos jedno pitanje happy

dobila sam menstruaciju jucer,10.ti dan od zadnje popijene tablete.

Medjutim jako je oskudna,a inace imam obilne menstruacije.
Ginekolog mi je rekao da ce biti oskudnije,i da je to bolje jer sam anemicna,medjutim nisam ocekivala da ce bas ovako biti.

Je li to normalno??

Hvala Vam...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne razumijem? Zadnja menstruacija 10. dan od zadnje menstruacije? Jeste nastavili dalje s uzimanjem pilula?

emina8

Izvinite,nisam precizno napisala...

Pila sam dabroston od 20 do 25. dana ciklusa,i menstruaciju sam dobila na 35.dan ciklusa.

Zabrinula sam se jer je prva dva dana bila oskudna,medjutim treci dan je dosta obilna,tako da mislim da je sve uredu,cak su i grudi odmah prestale da me bole.

Izvinite jos jednom,i hvala Vam puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Marta1906

Postovani. Imala sam spolni odnos sa deckom zadnji put prije 6 dana,za vrijeme plodnih dana. Koristili smo kondom,i on nije cak ni svrsio,ali dva dana kasnije imala sam smedi iscjedak,a danas uzasno jake bolove u donjem dijelu trbuha. Je li moguća trudnoća? Prepali smo se oboje,i nadam se brzom odgovoru,LP.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguća. Odnos je bio uz zaštitu i nije bilo ejakulacije.

maloprase22

Postovani,menstruacija mi kasni vec 11 dana. Imala sam zasticeni spolni odnos 28.06 ,nisu mi bili plodni dani i nismo sigurni da li je ejakulirao u meni. Mnogo sam napeta zbog kasnjenja ,jer mi je do sada bila redovna menstruacija. Juce sam uradila test za trudnocu i bio je nedativan. Molim vas,daj te neki moguci razlog kasnjenja menstruacije i da li je moguce da je ipak trudnoca u pitanju. Hvala unapred.

Jerena

Poštovani,

ukoliko sam imala nezaštićeni odnos na dan početka menstruacije, kolika je šansa da zatrudnim, da li uopšte postoji mogućnost?

Hvala unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Maloprase za početak napravite test na trudnoću. Ako je negativan o ostalim uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim postevima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jerena šansa je mala ako su ciklusi na godišnjoj razini redoviti.No ako su ciklusi neredoviti i nepravilni i tijekom menstruacije šansa za trudnoćom je moguća.

Juko12

Pozdrav,
Ja i cura smo smo imali odnose sa zastitom i prilikom skidanja kondoma mozda je mali dio sperme otisao meni po rukama nisam oprao tad ruke, jutro nakon sam je zadovoljavao minutu dvije s prstima pa me sad zanima je li moglo ista se dogodit moze li sperma toliko prezivit i postoji li tako mogućnost trudnoce
Hvala na odgovoru, lp

bosko11

Poštovani doktore, nadam se da cete mi odgovoriti u sto kracem roku.
Djevojka i ja smo imali nekoliko nezasticenih odnosa s pocetka ali je ejkulacija posle obavljena u kondom.
Trebala je menstruaciju dobiti 10.06. Ali nije, i ne osjeca da ce dobiti.
08.06. Je bila kod ginekologa na pregledu i rekla je ds ovulacija nije jos bila, uzela je bris za papa test i kada dobije menst. Da uradi nalaz za hormone.
Često joj kasne mesnt, ali sada ne osjeca nista da ce dobiti.
Iako smo pratili da joj ciklus traje 32a dana, odnosi su bili u neplodnim danima.
Mene sto interesuje jeste, da li je doktorica mogla vidjeti je li doslo do zaceca, da li je bila ovulacija (iako joj je rekla da ce ovulacija biti na lijevom jajniku, potrebno je da pukne "nešto, nisam zapamtio naziv"blunk?
Brine me sto ona nista ne osjeca i uvijek misli ds je moguća trudnoca?
Volio bih da cujem Vaše misljenje.
Hvala unaprijed i srdačan pozdrav