Ginekologija opsteticija

tina5

Pozdrav,
Zabrinuta sam zbog intenziteta menstruacije. Prošli mjesec je moj partner samo na trenutak ušao u mene,bez zaštite s tim da nije ejakulirao u mene. menstruacija je uslijedila dva dana nakon toga i bila je kao i inače. No ovog mjeseca je slabija i kraća. čitajući o lažnim menstruacijama zabrinula sam se iako mislim da nemam razlog za brigu oko neželjene trudnoce. zelim cuti Vaše misljenje.
hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razloge za brigu. Ne radi se o trudnoći.

fibi

Molim Vas, da mi kazete, jer imam po prvi put bol blagu u desnom predjelu jajnika, pa me zanima, jel to neki simptom pred ovulaciju, imala sam zadnju mjesecnicu 27.08.2014, ???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovako prema opisu ne mogu zaključiti o čemu se radi.
Pratite dalje situaciju te ako perzistira javite se na pregled.

kiki0101

Postovani,
Menstruacija mi kasni vec 9 dana, trudnoca nije u pitanju, imam sve simptome, bol u grudima I u par navrata ziganje stomaka I sl., sto mi se inace desava kada trebam dobiti, ali I dalje nista. Menstruaciju dobijam svakog prvog u mjesecu, a zna se desiti da dobijem dan ranije ili kasnije, ali gotovo nikad vise.Prva pomisao mi je da kasni zbog toga sto je februar imao 28 dana, a tad sam bila I prehladjena, ali vec sam zabrinuta, pa da li bi mi mogli reci sta bi jos mogao biti uzrok tome?
Unaprijed hvala na odgovoru.
Pozz.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda cista, pcos, upala, stres i slično. Što je kod vas zaista ne znam.

Anit@

Poštovani,

Trudna sam 25 tjedana i imam upalu uha, nosa, grla, prehlađena sam. Doktorica opće prakse mi je prepisala Silapen 1000 i pholcodin alkaloid 10 mg. Zanima me Vaše mišljenje o korištenju tih lijekova tokom trudnoće?

Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Silapen može, Pholcodin se ne preporuča.

alija

Postovani,
imao sam odnos sa djevojkom 16.02. , odnos je bio sa zastitom, ona je 17.02 imala redovnu mjesecnicu, medjutim ovaj mjesec nije dosla. Da li je moguce da je trudnoca u pitanju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako joj je ciklus redovit na godišnjoj razini, ne radi se o trudnoći.

Beka76

Pozdrav ,
ako biste mi mogli protumaciti nalaz kolposkopije , epiel egzocerviksa I vagine skvamozan, Schiller pozivan , vidljivo nekoliko ON.Receno mi je da je u redu , ali ovo zadnje mi je nejasno.Inace imala sam prije par mijeseci laparsopiju paraoverijalne ciste desno .
Unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

ON; su ciste; Ovula Nabothi koje se vide u zoni transformacije epitela cerviksa.
Kolposkopski nalaz ne predstavlja ništa sam za sebe. Koji je nalaz PAPA testa, briseva itd?

Beka76

Papa nalaz jos cekam.Dal te ciste zvuce zabrinjavajuce sa obzirom da sam imala intervenciju , da li mogu da nestanu cuklusom ?
Pozdrav hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nisu zabrinjavajuće, ne treba ništa dirati niti intervenirati.

Beka76

U redu, hvala vam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Poštovani,zamolila bih vas za savjet. Pokušat ću ukratko opisati trenutnu situaciju. Bila sam kod gin. u 11mj.i rečeno mi je da imam polip na maternici i bakteriju. dobila sam antibiotik medazol oralno i vag. zatim su mi medazol vag.promjenjene u Rojazol zbog gljivične infekcije. Operacija sam obavila i nakon prve men.obavila pregled na kojem je dr.ustanovila da imam bakt. Gardnerellu i povečani limfni čvor. dobila sam ponovno Medazol i jos neke vag. Jos da mi ne bi bilo premalo tbl.prepisane su mi Linynette happy zadnja menst.bila je 26.02 i ujedno i prva Lindynetta. Moj problem je taj sto sad opet imam iscjedak neugodnoga mirisa i zbilja nemam volje ici gin.po četvrti antibiotik. molim vas vasu pomoc :/ papa je bio uredan

Dejan Šakoronja, dr. med.

Potrebno je napravite cervikalne briseve. Probajte linex lady comfort 2x na tjedan možda smetnje nestanu ili arilin vaginalete ili Mutygyn actigel vaginalno.

Hvala Vam na savjetu,pokušati ću. Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.