Ginekološki pregled

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da je važno imati pregled a posebice papa test.
Uz to je važna i laboratorijska obrada, razgovor s liječnikom, mjerenje krvnog tlaka, indeksa tjelesne težine itd.
Propisivanje bez svega ovog je neozbiljno.

Olga00

Poštovani!
Zadnjih 6 dana imam stalne bolove u donjem dijelu trbuha,ponekad me malo jače presječe,a od jučer osjećam bolove u donjem dijelu leđa te u lijevom janiku na dodir. Radila sam kompletnu krvnu sliku i analizu mokraće,nalazi su bili u redu i moja doktorica smatra da ne bi trebalo biti ništa ozbiljnije s obzirom na urednu krvnu sliku.
Ubrzo ću ići kod ginekologa ( 1.put, imam 18 god.) na ultrazvuk, ali me zanima i vaše mišljenje o čemu bi se moglo raditi.
Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

O upali ili cisti na jajniku. Krvna slika i urin kod upale jajnika obično nisu poremećeni. Svakako se javite na pregled ginekologu.

Silvije13

Pozdrav, moze li moja djevojka s obzirom da nije punoljetna potvrditi ovjeru kod HZZO-a ili je ipak potreban clan obitelji? I dali je moguc ginekoloski pregled bez toga? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može ovjerit. Prefled je moguć kod privatnih ginekologa koji nemaju ugovor sa hzzo-om.

sindarela311

Poštovani,
imam jedno pitanje. Naručena sam na pregled u srijedu 9.4., međutim dobila sam menstruaciju u petak 4.5. Inače mi menstruacija traje 5-6 dana, a zadnji dan-dva imam samo smećkasti iscjedak.
Zanima me da li se može obaviti pregled ili moram mijenjati termin?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može ali bolje prolongirajte termin za dva tri dana kasnije.

Lorelaj

Postovani,

Molim za pojasnjenje nalaza, obzirom da mi je ginekolog rekao da sve pise na nalazu,a dijagnoza je na latinskom: colpitis mixtus,pcod suspecta,andexitis chr.bill.,sterilitas primaria nuptialis??? Dobila sam terpiju eracid 500 tokom 7 dana, i supruznik i ja,te vaginalete polygynax.

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema napisanim dijagnozama radi se o upali rodnice, sumnji na policistične jajnike, kroničnoj upali adneksa (jajnika i jajovoda), te primarnom sterilitetu (nemogućnosti ostvarenja trudnoće).

sanidica

Postovani doktore,

Danas sam isla na uzv , ginekoloski pregled i uradila sam papa test. Na uzv je dr rekla da je sve ok , da imam ovulaciju , da je folikul na desnom jajniku, dala mi je femisan A kapi jer sam imala problem sa mesntruacijom . Na ginekoloskom mesecu je ustanovila pojacan vaginalni sekret, dala mi je macrimor vaginalete 6 dana da koristim i rekla mi je da se ispiram tantum rosom povremeno. Sada ocekujem rezultate papa testa. Zaboravila sam da pitam doktorku da li moram praviti pauzu nakon 2 meseca kod femisan a kapi, to sam procitala da pise, a ona mi je rekla da pijem 3 meseca po 3 kapi. Da li je normalno da samo na jednom jajniku postoje ti folikuli ? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, normalno je da je folikul na samo jednom jajniku. Idući ciklus će vjerojatno biti na drugom. Terapiju uzimajte kako Vam je doktorica rekla.