Kasnenje menstruacija

Ivo Balenović, dr. med.

Menstruacija bi trebala doći otprilike mjesec dana nakon ove izazvane Primolutom. Što se zaostalog kondoma tiče, ukoliko niste sigurni da li je ejakulat dospio u rodnicu preporučio bih tabletu za dan poslije.

Prespana

Htela bi da mi protumacite ove nalaze..(FSH. 18,7) Ref vred:folikular faza:2,8-11,3;periovulatorna faza:5,8-21 I luteralna faza:1,2-9 ;postmenopauza :21,7-153. (LH.4,1). Ref vred:periovulatorna faza:17-77;luteralna faza:<14,7;perimenstrualna faza(+/-8d)<12 ;(PROLAKTIN10,6blunk (ESTRADIOL 30,1)ref vred:folikularna faza:160;periovulatorna faza:0,48-1,72;luteralna faza:0,95-21;postmenopauza:0-1,0;(TESTOSTERON)<20,0. Zbog problemaa sto sam imala sa zadebljen endometrijum dok mi je rekla da uradim horm status treci Dan ciklusa. Kad je videla nalaze kaze da ulazim u klimaks .Molim za vase mislenje u vezi nalaza.Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, povišene vrijednost FSH govore u prilog perimenopauzi. Kada je FSH iznad 10mIU smatra se da je rezerva jajnika smanjena.

Prespana

Sta bi mogla od lekarstva da pijem,bar na biljnoj bazi.Dok kaze da nece da mi da hormoni zato sto imam problem sa venama.Hvala vam puno

Ivo Balenović, dr. med.

Postoje lijekovi na biljnoj bazi koje možete nabaviti u apoteci bez recepta.

Prespana

Kasni mi dva Dana,odnos imam sa kondomom plus prekinut snosaj.kondom nije puko.Hormonski status ukazuje na perimenopauza.,Ali do sad mi nije kasnila osim kad Sam imala cistu.Zasto mi kasni jel moze biti u pitanju trudnoca ili je zbog perimenopauza.prosli dva mececa dobijala na.21,22 Dana.

tomcrash

Poštovani,
djevojka i ja smo prvi spolni odnos s kondomom (oboje djevci do tada) imali prije malo manje od 2 tjedna, u njezinim plodnim danima. Također i tjedan dana poslije u njezinim neplodnim danima također sa kondomom. Menstruacija kasni 2 dana iako joj je ciklus točan. Zadnjih dva tjedna je bila na antibioticima zbog bolesti i dobili smo i jedan i drugi candidu. Utječu li te stvari na kašnjenje i postoji li mogućnost da je trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Prespana, menstruacija kasni zbog perimenopauzalnih promjena.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za tomcrash, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

vanessa3001

Poštovani,
Imam 20 godina, 17.10.2017. sam imala zadnji pit spolni odnos i 28.10. menstruaciju. U 11.mjesecu nisam imala spolni odnos. 22.11. sam bila na prvom ginekoloskom pregledu i lijecnica mi je propisala Klotrimazol vaginalete. Sada mi menstruacija kasni 6 dana, sto mi se do sada nikada nije dogodilo. Jeli moguce da mi zbog infekcije ovoliko kasni menstruacija?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne radi se o trudnoći. Infekcija nije povezana s kašnjenjem menstruacije. Najvjerojatnije je došlo da blagog hormonskog disbalansa koji je čest zbog psihičkih razloga (stres). Ukoliko bi to potrajalo učinite analizu hormona.

Prespana

Pisala Sam I pre.Menstruacija kasni opet.Hormoni u prologue perimenopause.Letos je bilo isto endometrij zadebljen I popila primolut I resila se .Nakon 4 meseca opet the Ista prica menstruacija kasni vec Tri nedelja.U medjuvremenu dobijam neki iscedak Malo kad se obrisem .Na kontrolisem endometrij zadebljen opet 17 mm.I opet ptimolut.A nece da me stavi na redovno koristenje hormona zbog vene.Jel uvek CE biti ovako primolut pa 3-4 meseca ok pa ,opet primolut .Stevda radim saver?Hvala vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o uobičajenim poteškoćama žena u perimenopauzi. Terapija koju dobivate je za sada jedino što je preporučljivo za izazivanje krvarenja. Savjetujem da se, radi problema s venama javite na internistički pregled. U konzultaciji s internistom treba razmotriti mogućnost hormonskog nadomjesnog liječenja.

Prespana

Postovani,brine me zasto endometrij je ponovo zadebljen? Bio je pre 4 meseca nakon kasnenja.
Pila sam primolut I nakon toga normalan. Sad kad je kasnilo 4 Dana bio je normalan Ali nakon 20 Dana kasnenja zadebljen. Bojim see da Nike neko patolosko stanje???

zvezdica1

Poštovani, imam jedno pitanje. Poslednji odnos sam imala 03.12.2017. Koristili smo kondom i proverili. Kondom nije pukao. Trebalo je da dobijem menstruaciju 15.12.2017. Ali je kasnila tri dana. 18.12. sam uradila kućni test i bio je negativan. 19.12. sam dobila. I prvi dan je krvarenje bilo obilnije i stomak me boleo. 20.12.sam takodje krvarila obilnije. 21.12. Je prestalo krvarenje. Stomak me takodje više ne boli. Inače imam redovan ciklus. Jako sam uplašena. Hvala unapred...

Prespana

I jos onaj. braon iscedak imam nakon idenje u WC i pored to sto koristim primolut vec Treci Dan.Jeli je to normalno ja Sam mislila da treba da prestane.To je Malo Ali?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za prespana, endometrij je zadebljan zbog djelovanja estrogenih hormona. Zbog toga ste dobili primolut da se izazove krvarenje. Time se oponaša prirodni ciklus. Nakon primoluta doći će do krvarenja i endometrij će opet biti tanak. Oskudno krvarenje je moguće jer se ipak ne može 'umjetnim putem' (davanjem tableta) u potpunosti imitirati prirodni hormonski ciklus.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za zvezdica 1, nema razloga za brigu. Menstruacija je malo kasnila ali ne radi se o trudnoći.

tatjanagirls01

Poštovani,
Molila bi savjet zadnju menstuaciju sam imali od 21.11 do 27.11 , ciklusi su mi inace redoviti vec dugo vremena sa eventualnim odstupanjima dva do tri dana. 17.12 sam imala spolni odnos sa deckom pri kojem je ejakulirao u mene. 19.12 sam trebala dobiti menstuaciju medutim do danas nije jos dosla. S obzirom da je po racunici odnos bio u vrijeme neplodni dana dal postoji mogucnost trudnoce ili je kasnjenje menstruacije zbog neceg drugog? Unaprijed zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Uzrok kašnjenja je druge prirode. Savjetujem pregled, te po potrebi hormonsku analizu.