kasnjenje menstruacije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bez nalaza hormona ne mogu vam dati nikakav savjet.

lela21

Postovani, imala sam menstruaciju 3.9. Nakon toga 12. 10. Inace imam ciklus u trajanju od 30-32 dana. U periodu od 9 do 10 mj bio je 40 dana. Sada je vec 39 dan ciklusa a ja jos uvjek nemam menstruaciju, prema kalendaru kasni mi 8 dana. Je li moguce da mi se ciklus pomaknuo na 40 dana i da mi uopce ne kasni? Imala sam spolni odnos no samo jedan je bio nezasticeni i to svega par minuta te nije doslo do ejakulacije. Ostali svi odnosi su bili zasticeni. Imam bolne grudi i simptome mjesecnice ali ona jos uvjek nije nastupila. Lp

lela21

Zaboravila sam napomenuti da sam 24, 25 i 26.11 imala upalu mjehura te da sam krvarila i iz rodnice i mokrace te sam osjecala peckanje i bol ne znam da li to ima kakve veze sa time. Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test. Ako je negativan s obzirom na duži izostanak i vaše godine moglo bi se raditi o pcosu.
Sugeriram pregled i UZV i čitanje prijašnjih posteva koji govore o uzrocima kašnjenja menstruacije.