Kašnjenje menstrualnog ciklusa

zurka

Poštovani, imao sam spolni odnos s djevojkom u vrijeme njenih plodnih dana ili možda malo prije...uglavnom koristio sam zaštitu i metodu prekinutog snošaja, pa me zanima dal je moguće da je ostala trudna pošto joj menstruacija kasni već 7 dana, i nema nikakve naznake da bi ju mogla dobiti(što se i prije dešavalo da joj jednostavno dođe). Dal je moguće da je kašnjenje posljedica stresa jer ipak smo studenti i nerviramo se dosta oko ispita, il je mogućnost trudnoća ili neki možda zdravstveni problem.
inače menstruacija joj je svakih odprilike 30-32 dana. Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani ako ste imali odnos s kondomom još uz prekinuti snošaj, svakako se ne radi o trudnoći. Sami ste naveli moguće razloge kašnjenja menstruacije.

bbc

Poštovani,

Uzimam kontracepcijeske pilule yaz već više od godinu dana, uvijek redovito u isto ili približno isto vrijeme i dobivala sam menstruaciju svaki puta do sada nakon treće popijene bijele tablete. Jedino ovaj mjesec neznam zašto danas sam popila već i posljednju bijelu tabletu i menstruacije i dalje nema.. imam naznake zadnja 2 dana kao da će doći, ali nikako da dođe, pošto mi se to nikada nije dogodilo zabrinuta sam dali se možda radi o trudnoći, dali da se javim svome ginekologu u vezi tog problema , stvarno sam zabrinuta, nije mi jasno zašto je nema. Molim Vas za savjet

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana , ne radi se nikako o trudnoći. Neki put uz pilule malo oscilira. Ne brinite, doći će.

zurka

Poštovani, evo danas je već 8.dan da ne dolazi, pa pitam jel to realno možda i dal je moguće da joj je ciklus preskočio?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da je moguće. Ne brinite.

sneky88

Poštovani, zadnju mjesečnicu sam imala 18.4., 15.5 sam izvadila spiralu, nakon čega mi je doktor rekao da sam ginekološki zdrava i napravio mi papa test koji je bio uredan, danas je 17.6 a moja mjesečnica još nije došla. Inače mi ciklus traje 30 dana, iako mi se znalo desiti već nekoliko puta da mi se ciklus produži na 45 dana, ali nikad ovako dugo. Napravila sam 2 testa za trudnoća i oba su bila negativna. Zvala sam doktora da pitam što da radim i sestra mi je rekla da napravim još jedan test za svaki slučaj i ako je negativan da im javim pa će mi pustiti tablete za izazivanje krvarenja. Ja neznam da li je u redu da uzmem te tablete bez prethodno napravljenih pretraga, i da li je možda vađenje spirale odgodilo mjesečnicu. Moram napomenuti da sam prije godinu dana bila na nuklearnoj medicini jer sam imala malo povišen jedan hormon štitnjače, ali je ponovnim vađenjem krvi i UZ štitnjače sve bilo u redu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne radi se o trudnoći. Nema veze sa spiralom. Postupak uzimanja gestagena za izazivanje menstruacije je načelno dobra. Osobno savjetovao bih svakako prije pregled i uzv.

nada2012nada

Imam 43. god. Do sad sam imala redovne menstruacije. Medjutim, kasnilo mi je 10 dana i dobijem 1.juna, pa do 12.juna sam imala po malo svaki dan i onda 13,14,15. juna sam imala puno, tako da 17. i 18. juna nema nista. Mozete mi malo pojasniti moj problem, sta je u pitanju? Da li da idem doktoru ili da cekam do sledeceg meseca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, teško je ustvrditi razloge kašnjenja, premda u vašoj dobi dolazi u obzir izostanak ovulacije, te stvaranje folikularnih cista.
Svakako mislim da možete pričekati do idućeg ciklusa.

nada2012nada

Hvala puno.. Da li moze biti u pitanju trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim prema vašem opisu da ne.

any22

Poštovani
Imam pitanje vezano uz izostanak menstruacije! dakle koristim pilule Yaz vec 7mj,i dosad nisam imala problema s njima,ponekad bi dobila prijelomna krvarenja oko 14 dana ali to na pocetku,a menstruaciju sam dobivala uredno svaki drugi ili treci dan nakon placebo tablete. No međutim,ovaj mjesec je izostala,a nisam prethodni mjesec imala spolni odnos,a pilule pijem uredno svaki dan u isto vrijeme,a menstruacije nema. Inace s deckom prakticiram uz pilule i prekinuti snosaj,pa me sad zanima trebam li se zabrinuti? I da,zapocela sam s novim blisterom normalno,bez obzira kaj nisam dobila,pa ne znam jel to ok?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate brinuti. Neki put nakon korištenja navedenih pilula ne dođe do menstruacije. Ne brinite. Nastavite dalje po ustaljenoj shemi uzimanja.

valentina1139

Poštovani,

Do prije dva mjeseca mjesecnica mi je bila redovita...svaki mjesec 18. ili dan prije....prosli mjesec pojavila se 23.5., ovaj mjesec jos nije dosla..:/ pa sam malo vec pocela biti zabrinuta..Također, bolovala sam od velike upale grla, pa sam prvo popila kutiju amoksicilina i nakon toga jos azimed 500mg...dali je moguce da zbog antibiotika kasni mjesecnica?? Hvala!

elnino

Poštovani...sa svojom djevojkom sam imao odnos u vrijeme plodnih dana,obavili smo sa zaštitom taj dan 4 puta i svaki put sam ejakulirao u kondom...nakon toga probali smo bez kondoma al samo na 5-10 sekundi ...i tako 2-3 puta...i svaki put kad bi ga izvadio na vrhu spolovila doslovno nije bilo nista,cak ni vrh nije bio ovlazen...menstruacija joj uvijek bude ranije,nikad na prosli datum...da li postoji mogucnost trudnoce od toga? unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Valentina svakako da to može biti uzrok.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani elnino odgovorio sam vam.

toka

poštovanje. u panici sam, pa vas molim za pomoć.
zadnja menstruacija mi je bila 25. 4. ciklusi mi traju 28 - 29 dana. nezaštićeni sex smo prakticirali 1.5. dakle 7. dan ciklusa. svaki idući put smo koristili zaštitu i jako smo pazili. 21. dana ciklusa pri jednom mokrenju i brisanju na papiru mi je ostao smeđkasti trag, ali samo to jedanput i jako me to uplašilo. inače mi je jako stresan ovaj mjesec pa sam pomislila da je to možda i od toga te nisam povezivala s trudnoćom. jučer sam trebala dobiti menstruaciju ali ništa, niti ima kakvih simptoma. zanima me je li moguće da sam ostala trudna taj put 1.5 i je li rano da test išta pokaže te kad bih ga trebala raditi. hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći. Pričekajte koji dan da nastupi menstruacija. Test možete napraviti no nije nužno.