Kašnjenje menstrualnog ciklusa

ana1501

Poštovani!
Zadnju menstruaciju sam dobila 14.1. i završila mi je 19.1. 2014. 26.1.2014. sam imala spolni odnos sa prekinutim snošajem, bez ikakve kontracepcije.
Trenutno mi mjesečnica kasni cca 6 dana. Napravila sam kućni test na trudnoću koji je pokazao negativan rezultat.
Simptoma i znakova moguće trudnoće nemam, ali u zadnjih 3 tjedna prekomjerno konzumiram duhanske proizvode i alkohol te sam pod stresom zbog ispita na faksu. Pa me zanima da li postoji mogućnost da mi mjesečnica kasni zbog nekih razloga koji nisu trudnoća? I postoji li možda opasnost od policističnih jajnika, s obzirom da osjećam laganu bol kao pred menstruaciju,ali više samo s desne strane.
Također, prije 26.1.2014. nisam imala spolne odnose od 1.11.2013.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam menstruacija kasni i test je negativan, ne radi se o trudnoći. Stres od ispita može rezultirati kašnjenjem menstruacije.

gof1337

Poštovani!
Imao sam spolni odnos sa curom i mjesečnica joj kasni 8 dana,koristio sam kondom i pazili smo jako.Nismo napravili test za trudnoću ali ovakva se situacija već jednom dogodila i sve je ispalo dobro na kraju,ali sad smo dosta zabrinuti.Ona ima problem doma sa roditeljima i dosta je pod stresom.Danas mi je rekla da je osjetila mučninu za vrijeme ručka i ima grčeve kao kad će dobiti menstruaciju.Jeli trebamo biti zabrinuti ako je riječ o trudnići ili?

guest11

Poštovani!
Menstruacija mi kasni 10 dana i imam dosta jak bijeli iscjedak popraćen grčevima u dnu stomaka. Da li je to znak trudnoće ili posljedica gripe??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Gof ako ste sigurni u zaštitu onda se ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Guest, gripa nije povezana s iscjetkom. Da napravite test za početak. ?

redza

Postovanje,

Ovako,imala sam odnos sa zastitom i pri tome decko nije ejakulirao u mene....
menstruacija mi kasni jedan dan,da li je moguca trudnoca?
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći ako je doista bilo kao što ste opisali.

Poštovani

Zanima me stručno mišljenje.
Evo ovako: djevojci mi kasni menstruacija 2-3 dana. Inače joj je bila redovita (ili u razmaku od jednog dana).
Ovaj mjesec smo imali odnose (bez zaštite), ali ejakulirao bi izvan nje. Ima sve simptome da bi trebala dobiti,
ali ništa. Znači, stezanje u trbuhu, bol grudi... Nismo radili test na trudnoću.
Pa me zanima Vaše stručno mišljenje.
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ima naznake nadolazeće menstruacije, pričekajte koji dan da nastupi.

Emily Hope

Kasni mi već 9 dana,imala sam spolni odnos ali sa zaštitom...pila sam antibijotike do prije 3 dana,dali je to možda razlog kašnjenja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Upala može biti razlog kašnjenja svakako.

gossip.girl

Poštovani, menstruaciju inace dobivat svaki mjesec redovito s odstupanjima +-5 dana, no ovaj mjesec mi kasni već 10 dana i to mi stvara nervozu i stres.
Naime, spolni odnos sam imala samo jednom ovaj mjesec i tada nisu bili plodni dani. Dečko je koristio kondom od samoga početka i u njega je ejakulirao, ali ga je prije toga izvadio. Postoji li mogucnost za trudnoćom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći prema opisanom. No svakako napravite test na trudnoću.

Snoopy91

Postovanje. Imam jedno pitanje!?
Mojoj djevojci kasni menstruacija vec 4 dana. Imali smo odnose par puta,al uvijek na vrijeme sam izvadio. Izvinjavam se na izrazu. Pila je antibiotike,jer je imala upalu usiju. A i ovih dana je pod stresom zbog problema i tako. Ja sam ju pitao da li joj je ikad kasnila ona kaze da je,al max 4 dana. Test trudnoce nismo probali,al budemo. Tako da,interesuje me da li zbog antibiotika,stresa i problema moze doci do toga da joj kasni menstruacija?
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Navedeni razlozi mogu biti odgovorni za kašnjenje menstruacije. Ipak sugeriram za početak test na trudnoću.