Kontracepcijske pilule

Anči0308

Kako da si pomognem preko vikenda (možda Canesten krema)? I da li pilule pospješuju upalu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Namažite. Ne rpospješuju.

sb34

Poštovani; pijem Qlairu, završila sam 2. kutiju. Već na 19. tableti pojavilo se krvarenje, te je isto završilo do 24. tablete, (do kraja žutih tableta). Na crvenim i bijelim ništa. Inače, tablete su mi odlične, redovito ih pijem, no zanima me razlog krvarenja na aktivnim tabletama?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probojno krvarenje uz niskodozažne pilule. Događa se. Nastavite dalje redovito s uzimanjem.

sb34

U redu; no naručena sam na uzv jajnika zbog ciste (nakon 3 mj). za 01.06., jer je to trebao biti oko 10. d.c., ali probojno krvarenje je počelo 6 dana prije, dakle 17.05., a redovno je izostalo, sad će to biti 16. dan. Sad sam ja u nedoumici, hoće li uzv dati prave rezultate, jer mi je dr. napomenula da ga treba napraviti iza menstruacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dat će prave rezultate svakako.

jovana96

pre neki dan sam pisala kako mi kasni menstruacija,ali sam je dobila sa zakasnjenjem od 10 dana. U toku dana sam dobila i otilsla sam do apoteke i kupila legravan jer ne zelim vise da se plasim oko trudnoce. Izabrla sam legravan jer je dosta jeftin, ali brine me sto mi ga ginekolog nije prepisao jer on radi samo ponedeljkom i utorkom, a meni je to doslo u glavu da kupim u trenutku kad sam dobila jer ne zelim da se stresiram oko trudnoce. Sad ne znam da li ipak da odem kod ginekolologa i da mu objasnim to sve ili da nastavim da ih pijem? I zanima me vase misljenje o tim pilulama,da li su dobar izbor ili da ih menjam. Inace imam 19 godina i nisam nikad imala nekih zdravstvenih problema. Ne znam sta mi je,ali plasim se da pijem pilule jer sam cula da nekim zenama izazovu teske probleme pa cak i smer. Znam da sam sve konfuzno napisala,ali konfuzija mi je u glavi jer stvarno zelim da se zastitim.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemojte uzimati pilule na svoju ruku, bez razgovora, pregleda i uzva kod svoga ginekologa.

jovana96

Vec sam bila pre godinu dana i ona mi je samo ispisala rcept i nije me pitala nista,a o pregledu da ne pricam i tad nisam pocela piti jer nisam imala bas potrebe,sad ne znam ni sta da joj kazem. I da li da nastavim piti tablete ako sam pocela jer ona tek radi u ponedeljak?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Godinu dana je dug period. Krenite dalje s uzimanjem no svakako se javite ginekologici u ponedjeljak.

jovana96

Imam jos jedno malo glupo pitanje. Da li mi moze nesto biti od tih pilula? nemam mucninu.ni glavobolju,jedino mozda kao da mi rame trne,ali ne mogu da tvrdim da je od pilula? Hvala Vam mnogo,jedan ste od retkih sto svima izlaze u susret.

nika_07

Postovani, pijem Trinovum pilule vec godinama..menstruacija mi je uvijek na vrijeme i onako oskudna ali ne previse..tablete redovito pijem i imam spolne odnose bez zastite, i s tim da se zna dogoditi da decko nekad ejakulira u mene..a zadnja menstruacija koju sam dobila u srijedu je jako oskudna, tj.to se ni ne moze nazvati menstruacijom jer imam neki slabi smedi iscjedak, a ne sjecam se da mi se to ikada desilo.. novu karticu pocinjem piti u nedjelju.. da li imam razloga za brigu sto se tice trudnoce??? Jako se brinem... hvala unaprijed!! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jovana, totalno ste needucirana i neupučena.
Više na;
http://www.cybermed.hr/forum/bole...e_o_kontracepciji_obavezno_procitati

jovana96

Dobro ja se izvinjavam. ne znam odakle sam mogla nesto nauciti i biti upucena sto se tice ovakvih tema? Nemam toliko otvoren odnos sa roditeljima, u skoli nas ne uce o tome,sa drugaricama je to tabu tema......Sve sto znam jeste sto procitam na sajtovima i to je to,nista vise od toga. Zelim da se zastitim da ne bi dolazila u mnogo gore situacije npr. abortus kao sto vecina m ladih devojaka dolazi u takve situacije,ne zelim to sebi prirediti. Procitala sam tekst sto ste mi dali i mnogo mi je pomoglo,u svakom slucaju idem u ponedeljak kod ginekologa...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imate svog ginekologa, sve ga slobodno priupitajte, konzultirajte se sa njime. Nažalost u nekim sredinama spolni odgoj je još uvijek tabu tema.

nika_07

Doktore, molim Vas ako ste u mogucnosti da mi odgovorite na gore postavljeno pitanje. Hvala unaprijed! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

jovana96

Bila sam kod doktora i mediciska sestra mi je zakazala tek za 5 dana,iako sam joj rekla sta je problem. da li mi Vi mozete reci zasto mi trne leva ruka,bar da znam sta je

nika_07

Ja se unaprijed ispricavam ali ne vidim odgovor na svoje pitanje.. samo odgovore na pitanja od gospodicne Jovan

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.