Kvržica

tuzic

Doktore, granulacija se nalazi na samom početku (ili krauju-ovisi kako okreneš- big-smile) ožiljka od epiziotomije.

tuzic

Opet nisam bila dovljno precizna-kvržica je na ulazu u rodnicu, na početku ožiljka od epi.! Nezgodno mjesto, ne mogu vozit bicikl opušteno, a kamoli šta drugo!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte mazati sa Contratubex kremom ili da se napravi lapizacija.

kapljica101

Poštovani,prije 4 dana pojavila mi se mala kvržica (nešto potkožno) sa unutarnje strane male usne. U početku je bila samo neugoda i lagano me peckalo pri piškenju,ali mi se sada javio pojačani bijeli iscjedak i kada mi urin prijeđe preko toga, nepodonošljivo peče. Izgledalo mi je kao nekakav prištić,ali me sada strah jer stvarno moram paziti kod piškenja da ne dođe do kontakta jer je bol nepodošljiva. Imate li ideju što to može biti i kako se može riješiti budući da kod ginekologa mogu tek u srijedu ići? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o manjem gnojnom apscesu. Probajte mazati s Betrion masti.

db92

Postovani,

Na donjoj usni, blize preponama s desne strane pojavila mi se kvrzica, otprilike malo veca nego grasak.
Ne boli,ne smeta,imam ju vec neko vrijeme..Boje je koze..a kada ju stisnem kao da je bijela.
medjutim, prilikom tusiranja pogledala sam ju jos jednom kao svaki put no ovaj put je krvarila,kao kad istiscem pristic
koji samo krvari..Mozete li otprilike znati i reci mi o cemu se radi..

Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

O nakupljanju loja bez popratne upale. Ne brinite.

tenkre

Poštovani, čitam ovdje pitanja i odgovore i vjerujem da mi nije ništa, ali želim se uvjeriti u to.
Dakle prije par tjedana sam opipala jako malu kvržicu na velikim usnama. Nije bila bolna nit mi je smetala. Ta kvržica je vremenom rasla i na kraju je prije jedno 4 dana otekla jako i bila je bolna na dodir...mjesto oko toga je bilo otečeno. Nije prošlo 2 dana ta kvržica je sama pukla i izašao je gnoj iz nje, sada se ona povlači a otekline više nema. Trebam li se zabrinuti?
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate brinuti došlo je kao i u večini slučajeva do samoizliječenja. Radilo se o manjem gnojnom apscesu kože ili potkožja.

tenkre

Hvala doktore na brzom odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

boxibox

Postovani,
Pre neki dan sam napipala neko ispupcenje kod ulaza u vaginu. Sa leve strane je i meko je i jako jako malo ali opet sam se zabrinula. Ne znam sta bi to uopste moglo biti i nijedan od opisa kvrzica koje sam nasla ne odgovaraju u potpunosti ovome sto ja imam ili se bar meni tako cini. Nije bolno, ne pece, nije crveno i nije se nadulo. Stvarno ne znam sta bi moglo biti...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o cisti ili upali Bartholinijeve žlijezde.
Otiđite na pregled.

Lolaa26

Poštovani, prije par dana primjetila sam tijekom tuširanja kvržicu malo manju od zrna graška između velikih i malih usana. Prije toga je nije bilo. Kvržica me ne boli, ni na dodir, ne svrbi, boje kože je, dakle primjetna samo na dodir.
Nisam imala odnos, imam 21 godinu i nikad nisam primjetila nešto neuobičajno za spolni i mokraćni sustav.
Kvržicu nisam probala istisnuti, pod kožom je i može se micati? Trebam li se zabrinuti? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate se brinuti. Vjerovatno se radi o lojnoj žlijezdi ili folikulu dlake.

mamica021

Poštovani,
početkom 11. mj. ove godine osjetila sam laganu bol ispod lijevog pazuha i napipala 2 male kuglice, veličine zrna graška (ako ne i manje), nalazile su se po sredini pazuha (tamo gdje rastu dlačice), lagano su bolile na dodir i "bježale" pod prstima. Nakon par dana bol se postupno smanjivala, a s njom i kuglice koje su naposlijetku u potpunosti nestale. Na to sam već bila i zaboravila, kada mi se prije par dana dogodilo isto- 2 male kuglice, malo je bolilo, na otprilike istom mjestu, sad se povuklo, ne mogu napipati više ništa. Napominjem da mi se to oba puta dogodilo u vrijeme PMS-a. Dezinficirala sam brijač, prestala koristiti anti-perspirant dezodoranse i nadam se da mi se to više neće ponavljati. Što mi je činiti ukoliko se te kuglice opet pojave i što bi to uopće moglo biti? Dojke pregledavam redovito svake godine, zadnji UZV pregled sam napravila u veljači ove godine i bilo je sve u redu.
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radilo se o povećanim limfnim čvorovima u pazuhu.
Ako su nestali ne brinite. To je reakcija na upalu.

mamica021

Poštovani doktore,
nisam dobro razumjela- o kakvoj se upali radi? mislite da ima veze sa PMS-om? ako mi se opet ponovi, ima li potrebe za ikakvim liječenjem ili razlogom za strah?

Dejan Šakoronja, dr. med.

O nekoj upali koja je u nadležnosti drenaže limfnih čvorova aksile.
Da li kakva upala dojke, kože aksila, potkožja, ili slično odavde to ne mogu znati.
Dakle ako se upala javi u tim dijelovima tijela povećat će se i limfni čvorovi aksile.

mamica021

ok, samo me još zanima da li je moguće da limfni čvorovi ispod pazuha nateknu nakon depilacije (ukoliko se ranica od upotrebe brijača inficirala) i da li je to potrebno liječiti (ako mi se opet pojavi)?